top of page

Zapraszamy na Dzień Polski w Swindon!

Polska Misja Katolicka w Swindon wraz z współorganizatorami zaprasza na festyn "Dzień Polski", który odbędzie się 5 czerwca w Queen's Park w Swindon. Wydarzenie to będzie świętem polskiej kultury i tradycji. 

 

Impreza odbędzie się w Queen's Park, które jest miejscem bardzo przyjaznym dla całych rodzin. Impreza ta ma na celu promocję polskiej kultury, tradycji oraz polskiego biznesu w Swindon. Zależy nam na poprawie wizerunku Polaków oraz promocji pozytywnego obrazu Polski - powiedziała Ewa Hawryło, członkini Rady Administracyjnej tutejszej parafii. Spodziewamy się około 3 tysięcy gości, zarówno Polaków jak i innych mieszkańców Wiltshire. 

 

Wśród atrakcji będą gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, dmuchane zamki, lody, wata cukrowa, popcorn, loteria. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnych polskich potraw takich jak bigos, karkówka z grilla oraz domowe ciasto. Dla smakoszy, dostępne będzie również polskie piwo. 

 

W Festynie zapowiedziało swój udział wiele lokalnych organizacji - Polska Katolicka Szkoła Sobotnia, Harcerze, Zuchy, Skrzaty, lokalny zespół ludowy Oberek oraz polscy restauratorzy. 

 

Polskie firmy, które chciałyby zaprezentować swoje produkty i usługi, proszone są o kontakt mailowy ewahawrylo@op.pl

 

bottom of page