top of page

Drużyna z wielkim potencjałem

Walne Zgromadzenie Członków Klubu Sportowego Miltax na spotkaniu w dniu 18 kwietnia 2015r. wybrało nowe władze Klubu. Rozmawiamy z nowym Prezesem Bartoszem Ludwickim.


Swindon Portal Polski: Gratulujemy wygranej w lidze. Jak oceniacie poziom gry swój i rywali, z którymi przyszło wam się zmierzyć?

Bartosz Ludwicki: Dziękujemy bardzo. Myślę, że wiele nauczyliśmy się po pierwszym sezonie. Drużyna miała potencjał i już po przedsezonowych sparingach wiedzieliśmy, że będziemy w stanie powalczyć o wygranie ligi, a przynajmniej o awans. Jednak po kilku pewnych wygranych przyszła pierwsza porażka, po niej remis i musieliśmy zejść na ziemię. Były mecze, gdzie brakowało nam trochę szczęścia, ale były również takie, w których po prostu rywal zagrał lepiej i traciliśmy punkty.

Doszliście do bardzo wysokiego poziomu już w pierwszym roku swoich występów. Czy możesz przybliżyć naszym czytelnikom historię powstania KS Miltax? Jak zrodził się pomysł?

Grupa osób z naszego zespołu znała się już jakiś czas. Kopaliśmy razem na hali, do tego część grała w klubie, który miał drużyny: sobotnią i niedzielną. Po jakimś czasie stwierdziliśmy, że można by było spróbować założyć swój team. Razem z Jackiem Gąseckim podjęliśmy się organizacji projektu. Kupiliśmy składane bramki, podstawowy sprzęt, po czym zaczęliśmy szukać ludzi do gry. Każdy kogoś przyprowadził i tak to się zaczęło.

Czego spodziewacie się w kolejnym sezonie? Jak oceniacie swoje szanse w wyższej lidze?

Wszystko zależy od składu, jakim będziemy dysponować. Na razie mamy przerwę. Chcemy dać każdemu chwilę odpoczynku na regenerację. Część osób leczy kontuzje. W przyszłym miesiącu zaczniemy przygotowania do nowego sezonu i zobaczymy na czym stoimy. Chcielibyśmy sprowadzić jedną czy dwie osoby do drużyny, ale musimy poczekać na ich decyzje.

Czy jest coś, co mogłoby pomóc w przygotowaniu zawodników lub w jakikolwiek sposób wpłynąć pozytywnie na styl gry?

Na pewno zmienimy boisko na którym gramy. W poprzednim sezonie mieliśmy sporo kłopotów ze stanem murawy. Zostało nam trochę pieniędzy w kasie, do tego dzięki umowie sponsorskiej z Miltax Ltd, będziemy chcieli „odświeżyć” nasz sprzęt.

Jesteście tuż po rocznym walnym zebraniu klubowym. Jakie decyzje zostały podjęte, jakie macie pomysły i plany na rozwój swojego klubu?

Przede wszystkim cieszymy się z dotychczasowych wyników. Poruszyliśmy wszystkie kwestie związane z nowym sezonem od finansów po przedsezonowe sparingi. Od przyszłego sezonu managerem zespołu będzie Vladimir Bedrich, Robert Sienkiewicz zostaje na stanowisku sekretarza, Piotr Kusztykiewicz pozostaje trenerem zespołu. Ja zajmę się sprawami organizacyjnymi. Chcielibyśmy wystartować z drugą drużyną (rezerw lub młodzieżową), ale to plany na przyszły rok.

Czy pojawią się nowi sponsorzy?

W nowym, tak jak w poprzednim sezonie sponsoruje nas Miltax Ltd. Kontaktowaliśmy się jeszcze z kilkoma firmami jednak na razie nie mamy żadnych konkretów. Chętnie nawiążemy współpracę z zainteresowanymi osobami.

Życzymy powodzenia, będziemy was wytrwale dopingować i do zobaczenia podczas relacji ze stadionów.

Dzięki za wsparcie i do zobaczenia na naszych meczach.


Zdjecia: Swindon Portal Polski oraz archiwum prywatne Bartek Ludwicki,

bottom of page