top of page

Wkrótce koncert polskiego barda w Swindon!

Już na przełomie czerwca i lipca odbędzie się w Swindon koncert utytułowanego polskiego barda Jarosława Chojnackiego.

IS_jar.jpg

Artysta urodził się 1 kwietnia 1964 roku w Bydgoszczy. Jest kompozytorem, aranżerem i wykonawcą muzyki literackiej. Napisał muzykę do kilkudziesięciu utworów poetyckich autorów takich jak Adam Asnyk, Stanisław Grochowiak, Anna Achmatowa, Frederico Garcia Lorca, Julian Tuwim, Krzysztof Cezary Buszman i wielu innych.


W 2010 roku nagrał niezwykłą płytę pt. „Zabijanie czasu”. Na krążku tym znalazły się utwory skomponowane do poezji Krzysztofa Cezarego Buszmana, jak również aranże utworów znanych kompozytorów muzyki polskiej Jerzego Satanowskiego, Włodzimierza Korcza, Krzesimira Dębskiego czy Janusza Senta. Jarosław Chojnacki jest również autorem utworu tytułowego do filmu Jana Jakuba Kolskiego „Małopole”.

Na co dzień artysta współpracuje z olsztyńskim Teatrem „Cezar”, zajmuje się tworzeniem widowisk multiwizyjnych, prowadzi i reżyseruje koncerty, a także zajmuje się fotografią.


Koncert Jarosława Chojnackiego w Swindon nie jest jedynym na terenie UK. Będzie go można posłuchać również w Newcastle, Oxfordzie i innych miastach.

Jest to pierwszy z cyklu planowanych przez Swindon Portal Polski koncertów.

Jeżeli chcecie gościć artystę w swoim mieście, prosimy o wiadomość!

bottom of page