top of page

Największa polska impreza plenerowa w Swindon!

Już 14 czerwca w godzinach od 14:00 do 18:00 Polska Katolicka Szkoła Sobotnia zaprasza na kolejny III Piknik Rodzinny. Jest to największa polska impreza plenerowa w Swindon. Pierwszy Festyn został zorganizowany dwa lata temu z okazji Dnia Dziecka a pomysłodawczynią była dyrektor szkoły Marzena Bień. - Chciałam, aby w szkole była organizowana otwarta impreza, nie tylko dla uczniów i ich rodziców, ale także dla mieszkańców Swindon oraz okolicznych miejscowości – mówi Bień. Od tego czasu rokrocznie Polacy w Swindon spotykają się, aby przy wspólnej zabawie miło spędzić czas. Impreza ta gromadzi bardzo wielu uczestników, którzy stawiają przede wszystkim na aktywny i rodzinny wypoczynek w miłej atmosferze. - Celem naszej imprezy jest umożliwienie wzajemnego poznania się i integracja rodaków zarówno pomiędzy sobą jak również lokalnymi mieszkańcami oraz zachęcanie ich do podejmowania wspólnych działań na rzecz naszego środowiska lokalnego – dodaje Bień – Zapraszamy!

balloons-338569_1280.jpg

Organizator zapewnia wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Planowane są gry, zabawy, występy dzieci ze szkolnego chóru i wiele innych. Zabawę poprowadzą zaprzyjaźnieni ze szkołą Wodzireje z nad Tamizy. Na Festynie będzie można także wziąć udział w loterii. Kupony są do nabycia w przedsprzedaży u organizatora w każdą sobotę podczas zajęć szkolnych lub bezpośrednio w trakcie trwania festynu. Całość dochodu zostanie przekazana na cele dzieci oraz tutejszej polskiej szkoły.

1a.jpg

Dodatkowo organizator przygotował kilkanaście stanowisk dla chcących promować się na Pikniku firm. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem zajrzyj na stronę www.szkolaswindon.co.uk, szkolnego FB lub na stronę wydarzenia, gdzie na bieżąco są udzielane wszystkie informacje.

zdjęcia: Meineresterampe/pixabay, Redakcja

bottom of page