top of page

7-letnia Polka przekaże obcięte włosy chorym na raka dzieciom

Amelia ma 7 lat, mieszka w Swindon i 18 maja obetnie włosy, które potem przekaże Fundacji Little Princess Trust. Fundacja ta przerobi je na prawdziwe peruki, które są przekazywane chorym na nowotwory dzieciom z Anglii i Irlandii.

Podczas leczenia raka efektem ubocznym chemioterapii jest wypadanie włosów. Większość dzieci bardzo źle to znosi, dlatego też bardzo pomagają im peruki zrobione z prawdziwych włosów. W odróżnieniu od peruk sztucznych, które mają już stałą fryzurę, te można swobodnie układać na różne sposoby i obcinać.


Cała akcja odbędzie się w Red Oaks Primary School. Tam też będą wystawione puszki na pieniądze. Wielkie podziękowania należą się Dyrekcji Szkoły Pani Rachel Surch – mówi mama Amelii Agnieszka Wiśniewska – Gdyby nie jej pomoc przeprowadzenie akcji byłoby dużo trudniejsze.


Wszystko zaczęło się od tego, że Amelka chciała zmienić fryzurkę. Razem z mamą poszukały fundacji, która wykorzystałaby obcięte włosy, aby pomóc chorym dzieciom. Jesteśmy z niej bardzo dumni – mama Amelii nie kryje wzruszenia - mimo swoich niewielu przeżytych lat ma w sobie potrzebę pomagania innym, że nie myśli tylko o sobie.

Jeśli chcecie pomóc Amelii – pomóżcie jej zebrać 350 funtów potrzebnych, aby wykonać jedną perukę dla dziecka. Wpłacić pieniądze można pod linkiem TU - Amelia Wiśniewska.


Jeśli chcecie pomóc dzieciom chorym na raka lub poczytać o Fundacji wejdźcie na stronę www.littleprincesses.org.uk

Zdjęcia: Archiwum Agnieszka Wiśniewska, Pixabay/JP26JPbottom of page