top of page

Karczma Polska w Swindon zamknięta

Z początkiem maja została zamknięta jedyna polska restauracja w Swindon „Karczma Polska”. O zamknięciu dowiedzieliśmy się pocztą pantoflową.

Karczma Polska została otwarta w grudniu zeszłego roku. Serwowała polskie tradycyjne dania m. in. pierogi i gołąbki. Na początku Karczma cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno Polaków jak i Anglików, jednak po krótkim czasie zaczęła świecić pustkami.

Niestety musieliśmy zamknąć restaurację ze względu na fakt, iż nie przynosiła spodziewanych efektów finansowych – napisał nam w mailu Craig Gavin współwłaściciel restauracji. Dlaczego? W mojej szczerej opinii – pisze dalej Craig - polska restauracja w Swindon nigdy nie będzie zarabiać pieniędzy, ponieważ nie dostanie wsparcia od młodych Polaków. Myślałem, że to dobry pomysł, aby dać ludności polskiej ładne miejsce do jedzenia i spędzania czasu ze sobą, ale się myliłem. Mieliśmy bardzo niewielkie wsparcie. Wierzę, że Polacy chcą wydawać pieniądze tylko w Polsce, gdy udają się tam na wakacje.

Czy faktycznie Polacy niechętnie odwiedzali Karczmę Polską? Dlaczego? Jakie jest Wasze zdanie? Piszcie na naszym profilu FB .
bottom of page