top of page

Trwa remont Polskiego Domu Parafialnego

Od końca maja trwa pierwszy etap remontu Polskiego Domu Parafialnego w Swindon. Zespół budynków, w których mieszczą się kaplica, zakrystia, Polska Katolicka Szkoła Sobotnia oraz mają swoją siedzibę liczne grupy działające na rzecz społeczności polskiej m. in. harcerze, zuchy, skrzaty, Akcja Katolicka są sukcesywnie odnawiane przez wolontariuszy. W ciągu kilku dni zakończy się remont sal szkolnych, które zostały już pomalowane – mówi Marzena Bień, Dyrektor szkoły - W klasach, kóre tego wymagały, zostały również położone nowe podłogi.

DSC00051.JPG

Dużo więcej pracy zostało do wykonania w pozostałych pomieszczeniach, w których mieszczą się m.in. bary. Do pomalowania jest również duża sala, służąca w niedzielę jako sala kościelna, w soboty jako sala szkolna, natomiast w pozostałe dni jako sala na różnego rodzaju spotkania czy też imprezy. Zakończenie tego etapu prac planowany jest na początek lipca. Chcielibyśmy ze wstępnym odnowieniem naszego Ośrodka zdążyć przed obchodami jubileuszu 60-lecia Szkoły, który odbędzie się 4 lipca – powiedziała nam Dorota Seweryn, Przewodnicząca Rady Administracyjnej Parafii – Dlatego też prosimy wszystkich chętnych, którzy mają chwilę czasu, o pomoc w malowaniu Ośrodka. Im więcej osób, tym prace pójdą zdecydowanie szybciej.

DSC00014.JPG

Remont budynku jest finansowany głównie ze środków parafialnych oraz szkolnych, harcerskich i innych wolnych datków, które mimo wszystko są niewystarczające. W kolejnym etapie prac planowany jest remont korytarza, dachu, wymiana okien oraz wymiana ogrzewania w kaplicy i zakrystii. Wszystkie prace jednak uzależnione są od środków finansowych.


Jeśli chcielibyście wspomóc finansowo remont Ośrodka, możecie wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto parafii: Branch Sort Code: 30-94-57, Account Number: 0623748.


bottom of page