top of page

Koncert Jarosława Chojnackiego już za nami

​W ostatni piątek gościliśmy na scenie Polskiego Domu Parafialnego w Swindon Jarosława Chojnackiego. Ten fantastyczny pieśniarz każdym dźwiękiem oczarowywał zgromadzoną na widowni publiczność. Poezja Adama Asnyka, Juliana Tuwima, Wojciecha Fułka, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Grażyny Mycińskiej czy Frederico Garcia Lorca dopełniona została doskonałymi kompozycjami i niezwykle mocnym, niepowtarzalnym głosem wykonawcy.

DSC00006.JPG

Po blisko dwugodzinnym spektaklu, bo tak należy mówić o niezwykle dramatycznych wykonaniach Jarosława Chojnackiego, była okazja do wspólnych z artystą zdjęć a także do zakupu jego płyty pt. "Zabijanie Czasu". Jeżeli nie mogliście być na koncercie w Swindon, a chcielibyście kupić jego płytę z autografem, napiszcie do nas!

jar2.jpg

Wczoraj okazję do wysłuchania jego twórczości miała publiczność zgromadzona w przepięknym wnętrzu kaplicy Hertford College w Oxford. Ale o tym opowiemy w osobnym artykule, gdyż organizatorzy tego koncertu zorganizowali widowisko godne transmisji telewizyjnych. Dziś natomiast odbędzie się już ostatni koncert, wybieramy się wraz z naszym artystą do Bedford i już cieszymy się na tę okoliczność.

jar1.jpg

W tym miejscu redakcja Swindon Portal Polski pragnie bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się i wspomogli nas w organizacji tego wydarzenia. Są osoby, bez których na pewno by to się nie udało. W szczególności podziękować chcemy Radzie Parafialnej za udostępnienie sceny i sali, dziękujemy również Panu Jackowi Batkowskiemu, Rafałowi Wojnowskiemu za opiekę i pomoc w kwestiach technicznych. Kolejne zasłużone osoby to: Łukasz Longer Sobolewski (który udostępnił oświetlenie oraz wytwornicę dymu), Kasia Pietrucha czuwająca nad kwestią biletów oraz Magda Faszcza, która pomagała nam w opiece nad zgromadzonymi w przedszkolu dziećmi. Wszystkim wymienionym i niewymienionym, którzy w jakikolwiek sposób nas wspomogli - serdecznie dziękujemy.


Obserwujcie naszą www i profil FB, a być może czeka na Was niespodzianka! Podpowiemy tylko, że będzie trzeba wykazać się refleksem!

bottom of page