top of page

Special Constabulary czyli "I ty możesz zostać policjantem".

Różne koleje losu skierowały nas do tego kraju. Różnie też wielu z nas życie się tutaj układa. Wielu Polaków odnosi tu sukcesy i wiedzie życie spokojne, ale nie wszystkim się udaje. Nie wszyscy z nas potrafią opanować język w stopniu wystarczającym do swobodnego porozumiewania się i korzystania ze wszystkich możliwości rozwoju, jakie daje ten kraj. Niestety zdarzają się również tacy, którzy popadają w konflikty z prawem i dodają nieco pracy lokalnej policji.


Okazuje się, że lokalnym stróżom prawa największe problemy stwarza... bariera językowa. Polak, gdy już wpada w problemy i ma do czynienia z funkcjonariuszami policji nie umie się wypowiedzieć lub... z premedytacją zapomina języka w gębie.

Policja dysponuje możliwością połączenia z Language Line, gdzie za pośrednictwem telefonu tłumacz pośredniczy w rozmowie funkcjonariusza z obcojęzycznym obywatelem. Dlatego w ostatnim czasie rozpoczął się nabór do policji, w którym każdy władający angielskim i niekarany Polak (lub innej narodowości rezydent UK) może zostać tzw. Special Constable czyli Specjalny Posterunkowy.


W najbliższym czasie będziemy mieli okazję zdać Wam szczegółową relację, jak wygląda proces rekrutacyjny, testy, szkolenie, okres próbny i wszystkie etapy, jakie przejść musi każdy kandydat na funkcjonariusza policji. Już w najbliższą środę weźmiemy udział w pierwszym spotkaniu kandydatów do służby w szeregach stróżów prawa.bottom of page