top of page

To była niezapomniana potańcówka!

17-go października 2015r. w Domu Polskim w Swindon odbyła się impreza pod hasłem “Gdzie się podziały tamte PRYWATKI?”. Tematem wiodącym była Polska w latach 60-tych, 70-tych, 80-tych. Celem imprezy było promowanie kultury polskiej poprzez powrót do korzeni i przypomnienie pozytywnych aspektów tych trudnych epok, w których przyszło żyć wielu rodakom.

Całość oprawiona była wyborem polskich przekąsek takich jak śledzik, bigos, barszcz, polski chleb, smalec, kiszone ogórki etc. Do dekoracji użyto niezapomnianego przez większość Polaków szarego papieru toaletowego, plakatów z absurdalnymi hasłami, a ze sceny przerobionej na blokowisko z “wielkiej płyty” przygrywał zespól “Sunshine”, do którego muzyki wszyscy chętnie podrywali się na parkiet. Goście ochoczo przybyli w odpowiednich strojach, co doskonale wpłynęło na klimat potańcówki. Organizatorzy zadbali o liczne zabawy, konkursy z nagrodami i loterie okraszone cennymi fantami. Każdy mógł przejechać się samochodem marki ZSD Nysa, zrobić sobie zdjęcie do tablicy “Tych klientów nie obsługujemy”, zjeść kasze łyżką na łańcuchu czy też bezpośrednio porozmawiać z jedna z pań kierowniczek: Grażyną, Haliną lub Krystyną… Dochód z imprezy został w stu procentach przeznaczony na działalność ZHPpgk w Swindon. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w minionej zabawie. Oby takich więcej!


Wszystkich, którzy chcą wesprzeć nasze harcerstwo, czy to finansowo czy też dotowarując nasze zbiórki w różne materiały dydaktyczne zapraszamy do kontaktu z dh Krystyną Bartoszewską tel. 07988714456 lub poprzez profile FB: Skrzaty Jagódki Swindon lub Gromada Zuchowa Orlęta Lwowskie.


Zdjęcia i tekst: ZHP Swindon


bottom of page