top of page

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 24!

Minęły już 24 lata od pierwszego finału WOŚP! Co roku ta szczytna akcja zbiera miliony złotych aby wspomagać polską służbę zdrowia, która nie jest finansowana w wystarczającym stopniu przez skarb państwa.

Pomysłodawca WOŚP Jerzy Owsiak nigdy nie przypuszczał, że ten charytatywny zryw Polaków zmieni się w coroczną zbiórkę. Miała to być jednorazowa akcja, mająca na celu zakup drogiego sprzętu medycznego, którego trudno było szukać w polskich szpitalach. Od tamtego czasu praktycznie każdy pacjent polskich szpitali korzystał i korzysta ze sprzętu zakupionego przez Fundację. Dlatego prosimy Was i namawiamy do wsparcia Orkiestry również w tym roku, aby nasi bliscy w Polsce w razie potrzeby byli leczeni przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu medycznego.

W tym roku po raz kolejny zbierane są pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów pediatrycznych, a także na zapewnienie odpowiedniej opieki seniorom. Pokażmy, że Polonia nie jest obojętna na te potrzeby i po raz kolejny wesprzyjmy Rodaków w kraju. Mimo, że w Swindon w tym roku Finał nie jest organizowany to zachęcamy Was do grania razem z WOŚP i wpłat. Kliknięcie na którykolwiek obrazek w tym artykule przeniesie Was do strony, na której będziecie mogli wesprzeć Fundację choćby kilkoma funtami. Grajmy razem z WOŚP! Siema!

Comments


bottom of page