top of page

Koncert poezji śpiewanej w wykonaniu polskiego księdza Don Giuseppe

W dniu 31 stycznia 2016 roku w Klubie Polskim w Swindon wystąpi z recitalem ksiądz Józef Ślazyk znany również jako Don Giuseppe - salezjanin, bard, poeta i kompozytor.

W repertuarze księdza Józefa są zarówno piosenki religijne, jak też utwory mówiące o szczęściu i miłości. Jego poezja, charakteryzująca się niezwykłą prostotą tworzy niepowtarzalną atmosferę wśród widowni.


Ksiądz Józef Ślazyk urodził się w w Słopnicach w Beskidzie Wyspowym pomiędzy Limanową i Tymbarkiem. Po święceniach kapłańskich pracował w Płocku oraz Międzylesiu po czym wyjechał do pracy misyjnej w Sao Paulo w Brazylii. Następnie, kiedy wrócił do Europy po sześciu latach, przez rok pracował w Niemczech. Od 1997 roku mieszka i pracuje w góskiej parafii Leofreni, na pograniczu Lazio i Abruzzo w diecezji Rieti we Włoszech. W całej Europie organizuje koncerty odwiedzając parafie i polskie ośrodki.


Po koncercie będzie można nabyć płyty z muzyką księdza Józefa.


Termin: 31 stycznia 2016r

Miejsce: Polski Klub, Walton Close, SN3 2JU Swindon

Cena biletu: £10


Bilety do nabycia od 16 stycznia w Swindon: po mszach świętych w kościele polskim, w soboty w polskiej szkole, u kierownika polskiego klubu, bezpośrednio przed koncertem oraz u pani Doroty Pielak-Fierka tel: 07517433323.

Komentáře


bottom of page