top of page

Muzycznie, lirycznie i magicznie...

Wyjątkowy wieczór spędziła publiczność koncertu Leonarda Luthera w Swindon. Ten słynny, bydgoski bard przyjechał do Swindon w towarzystwie gitarzysty Piotra Gąsiewskiego i autorki tekstów, poetki Aleksandry Bacińskiej. Artyści pojawili się na scenie Polskiego Domu Parafialnego dzięki pomysłowi impresariatu artystycznego Magdaleny Karasek i grupy Czasem Trzeba z Kingston-Upon-Hull, którzy stworzyli cykl koncertów pt. Wieczory w Krainie Łagodności.

Koncert miał dość kameralną oprawę, jednak na widowni nie zabrakło miłośników piosenki literackiej. Fantastyczne teksty wybrzmiewały do muzyki stworzonej i wykonywanej przez Leonarda Luthera i Piotra Gąsiewskiego. Leonard Luther swym wyrazistym, mocnym głosem a także fantastycznym poczuciem humoru oczarował zgromadzoną publiczność. Trudno się temu dziwić, gdyż nasz gość to legenda studenckiego festiwalu YAPA, Bazuga, Włóczęga czy Krakowskiego Festiwalu Piosenki. Oklaski wybrzmiewały nie tylko po każdym utworze, ale wyznaczały również rytm niektórych z nich. To nieomylna oznaka jakości koncertu.

Towarzyszący Leonardowi gitarzysta, Piotr Gąsiewski znany jest również z działalności bydgoskiej grupy "Własny Port" (www.wlasnyport.pl), gdzie pełni funkcję kierownika artystycznego i oczywiście gra na gitarze oraz harmonijce ustnej.

Całość poprowadziła dla nas autorka tekstów do większości z wykonanych wczoraj piosenek, poetka Aleksandra Bacińska. Urzekała słowem, poezją, wyjątkową osobowością i magnetycznym, ciepłym głosem.

Po koncercie zgromadzeni mieli okazję do rozmowy z artystami, zakupu płyt i tomiku poezji, zdobycia autografów i wspólnych pamiątkowych zdjęć. Wszystkim bardzo dziękujemy za obecność i mamy nadzieję, że Leonard z przyjaciółmi wystąpią na naszej scenie jeszcze nie raz.

A gdyby ktoś z Was drodzy Czytelnicy wybierał się dziś przypadkiem do Bournemouth, to będzie miał okazję do wysłuchania koncertu na żywo. Wszystkie detale znajdziecie na wydarzeniu Wieczorów w Krainie Łagodności na FB.

bottom of page