top of page

Tragedia w centrum miasta. Sprawcy poszukiwani.

Nagłówki dzisiejszych dzienników zdominowała wiadomość o Polaku zamordowanym w Swindon, w nocy z 1 na 2 maja. Początkowo mówiono, że nasz rodak został zabity przy użyciu niebezpiecznego narzędzia (noża). Potem jednak informację tę zweryfikowano i w tej chwili wiadomo, że 40 letni Grzegorz Beyer został ciężko pobity przez grupę składającą się z kilku Polaków. Ambulans zabrał pobitego Grzegorza Beyera do GWH, gdzie szybko podjęto decyzję o przeniesieniu rannego do Southmead Hospital w Bristolu. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł tam w środę wieczorem. Wiltshire Police prowadzi obecnie śledztwo, a sprawcy są poszukiwani. Przed feralną nocą Grzegorz wraz z rodziną przeżywali I Komunię Świętą ich córki, a dramatyczne wydarzenia rozegrały się w pobliżu fontanny umiejscowionej w centrum miasta, prawdopodobnie gdy Grzegorz Beyer wracał do domu.

Niniejszym zwracamy się z prośbą o pomoc do tych z Was, którzy widzieli Grzegorza bądź tragiczne wydarzenie tej feralnej nocy. Mimo, że policja dysponuje nagraniem z kamer CCTV, to istotne dla wyjaśnienia sprawy są wydarzenia mające miejsce przed pobiciem, którego następstwem była śmierć Grzegorza.


Jeżeli ktokolwiek z Was przebywał w okolicach Bridge Street, Canal Walk, The Parade lub Regent Street pomiędzy 23.00 a 3.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek (1 maja na 2 maja) proszony jest o kontakt z policją pod nr 101 lub o telefon na linię Crimestoppers 0800 555 111, gdzie można przekazać informacje anonimowo (jeżeli nie chcesz ujawniać swej tożsamości). Pamiętaj, jeśli wiesz lub widziałaś/widziałeś cokolwiek lub masz jakiekolwiek informacje o tym zajściu (nawet jeśli wg ciebie są pozornie nieistotne) masz prawny obowiązek udzielenia informacji organom ścigania. Chodzi nie tylko o znalezienie winnego, ale również o bezpieczeństwo twoje, twojej rodziny i przyjaciół.

Wraz z całą społecznością polską łączymy się w bólu z rodziną zmarłego.źródło informacji: Wiltshire Police, swindonadvertiser.co.uk

bottom of page