top of page

Święto Polaków - Dzień Polski w Swindon

Polska Misja Katolicka w Swindon wraz z współorganizatorami zaprasza na festyn "Dzień Polski", który odbędzie się 5 czerwca w Queens Park w Swindon. Wydarzenie to będzie świętem polskiej kultury i tradycji.

Impreza odbędzie się w Queens Park, które jest miejscem bardzo przyjaznym dla całych rodzin. Impreza ta ma na celu promocję polskiej kultury, tradycji oraz polskiego biznesu w Swindon. Zależy nam na poprawie wizerunku Polaków oraz promocji pozytywnego obrazu Polski - powiedziała Ewa Hawryło, członkini Rady Administracyjnej tutejszej parafii. Spodziewamy się około 3 tysięcy gości, zarówno Polaków jak i innych mieszkańców Wiltshire.


Wśród atrakcji będą gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, dmuchane zamki, lody, wata cukrowa, popcorn, loteria. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnych polskich potraw takich jak bigos, karkówka z grilla oraz domowe ciasto. Dla smakoszy, dostępne będzie również polskie piwo.


W Festynie zapowiedziało swój udział wiele lokalnych organizacji - Polska Katolicka Szkoła Sobotnia, Harcerze, Zuchy, Skrzaty, lokalny zespół ludowy Oberek oraz polscy restauratorzy.


Polskie firmy, które chciałyby zaprezentować swoje produkty i usługi, proszone są o kontakt mailowy ewahawrylo@op.pl


Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się 10 maja o godz. 19.00 w Polskim Domu Parafialnym w Swindon.

Więcej informacji na FB lub na stronie wydarzenia kliknij TUTAJ.

bottom of page