top of page

Dochodzenia ciąg dalszy.

Wczoraj media obfitowały w informacje o rezultacie posiedzenia Magistrate Court w Swindon, gdzie na wokandzie znalazła się sprawa dotycząca śmierci Grzegorza Beyer. Przypomnijmy, że fatalnej nocy z 1 na 2 maja tego roku, Grzegorz Beyer ucierpiał w wyniku zajść jakie miały miejsce w centrum miasta około 2.30 nad ranem. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł w minioną środę w Southmead Hospital w Bristolu.
Jeden z oskarżonych w sprawie usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci i pozostał w areszcie do czasu rozprawy przed Crown Court w Bristolu, a drugi został zwolniony do domu z zarzutem spowodowania uszkodzeń ciała u innej osoby i pozostaje pod dozorem policji.

Faktem jest, że pełne informacje na temat okoliczności zajścia nie zostały przedstawione szerszej opinii publicznej. Im więcej mija czasu od nieszczęśliwego wydarzenia, tym więcej pojawia się pytań. Apelujemy aby z wydawaniem opinii i ferowaniem wyroków wstrzymać się do czasu rozprawy w Crown Court, która odbędzie się jutro, tj. 11 maja 2016.


Natomiast jeśli ktokolwiek posiada informacje, był świadkiem lub zna świadków, którzy mogą pomóc w ostatecznym wyjaśnieniu sprawy lub zapamiętał nieistotny z pozoru szczegół tamtej nocy - może jeszcze pomóc w dojściu do pełnej prawdy i we właściwej ocenie winy przed Crown Court. Apelujemy raz jeszcze: jeżeli posiadasz jakąkolwiek informację, nie wahaj się - dzwoń na numer 101 lub na anonimową linię Crimestoppers 0800 555 111.

bottom of page