top of page

Tomasz Malasiński zostaje w Swindon Wildcats

Tomasz Malasiński złożył swój podpis pod umową, która przedłuża jego kontrakt ze Swindon Wildcats o dwa lata. Oznacza to, że polski hokeista zostanie w klubie z English Premier Ice Hockey League do końca sezonu 2017/2018.


29-letni prawoskrzydłowy napastnik jest rewelacją drużyny od momentu podpisania pierwszego kontraktu w 2014 roku. Przez dwa lata Polak wystąpił w 97 meczach, zapisując w swoich statystykach 74 gole i 69 asyst.


- Jestem bardzo zadowolony z podpisania nowego, dwuletniego kontraktu w Swindon - mówi Tomasz Malasiński.

- Gra w tym klubie, przez ostatnie dwa sezony, sprawiała mi dużo przyjemności, kibice byli bardzo mili dla mnie, a każdy był bardzo gościnny. – dodaje Malasiński.


W sezonie 2015/2016 Malasiński był postrachem bramkarzy przeciwnych drużyn (88 punktów za 42 gole i 46 asyst w 53 meczach), dzięki czemu został wyróżniony przez kibiców i klub tytułem Napastnika Sezonu. Tomasz jest również jednym z wiodących zawodników reprezentacji Polski w hokeju na lodzie. Na Mistrzostwach Świata Dywizji 1A w Katowicach był najskuteczniejszym napastnikiem kadry prowadzonej przez Jacka Płachtę.


Grający trener Swindon Wildcats, Aaron Nell podpisał dotychczas kontrakty z dziewięcioma kluczowymi zawodnikami występującymi w poprzednim sezonie, a teraz dodatkowo wzmocnił swój zespół parafując umowę z Malasińskim.


- Powiedzieć, że jestem zachywycony z podpisania przez Tomasza nowego, dwuletniego kontraktu, to za mało. Tomasz jest bardzo wartościowym zawodnikiem, który nie tylko spisuje się rewelacyjnie na lodzie, ale również współtworzy bardzo dobrą atmosferę w szatni i jest szanowany przez kolegów. – mówi Aaron Nell.

- Tomasz jest wzorem dla naszych młodych hokeistów i jesteśmy bardzo zadowoleni, że jest z nami w Swindon. – dodaje Nell.


Gratulujemy Tomaszowi i klubowi, jesteśmy pewni, że nasi hokeiści z Tomkiem w składzie zapewnią kibicom wiele fantastycznych wrażeń!

bottom of page