top of page

Horror w Bottelino's Italian Restaurant

Halloween kojarzy się wszystkim z niewinną zabawą w zombie i inne niezbyt urodziwe stwory. Tym razem będzie się kojarzyć nieco inaczej uczestnikom imprezy zorganizowanej przez właścicieli Bottelino's Italian Restaurant w Swindon.

fot.: Claire Green, źródło Swindon Advertiser


Impreza rozpoczęła się o godz. 22.30 i brało w niej około 40 osób. Było to przyjęcie prywatne, gdzie goście pojawili się na zaproszenie właścicieli restauracji, braci Luke'a i Scotta Jacobs. Wszystko było dobrze dopóki na zewnątrz nie pojawiła się grupa około 15-20 osób, która chciała się dostać na imprezę bez zaproszeń. Doszło do siłowego wejścia do restauracji, która została zdemolowana. Jedna osoba doznała poważnych obrażeń ciała, w pierwszych doniesieniach mówiono o tym, że mężczyzna został ugodzony nożem.


Wywiązała się bijatyka pomiędzy niektórymi uczestnikami imprezy a grupą nieproszonych gości. W starciu ucierpiał manager restauracji Scott Jacobs, który pozostałą część nocy i niedzielny poranek spędził na A&E w Great Western Hospital w Swindon. Mężczyzna, który doznał poważnych obrażeń ciała został przewieziony do John Radcliffe Hospital w Oxford.

Restauracja pozostanie zamknięta przez minimum tydzień, gdyż policyjni specjaliści muszą zebrać wszystkie ślady jakie mogli pozostawić sprawcy najścia. Tymczasowo aresztowano trzy osoby, możemy się spodziewać dalszych aresztowań. Nasi czytelnicy z pewnością kojarzą restaurację Bottelino's z odbywających się w przeszłości imprez z cyklu Polish Night, które skończyły się po tym jak grupka polskich gości wdała się w bójkę z ochroną podczas imprezy we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to management restauracji odmówił dalszej współpracy. Faktem jest, że podczas wczorajszej imprezy na miejscu nie było ochrony, jednak podczas prywatnych, niepublicznych przyjęć nie ma takiego wymogu. Jak widać można się spodziewać wszystkiego w takich wypadkach.

Czy będzie jeszcze można smacznie zjeść w Bottelino's i bawić się na organizowanych tam imprezach, pokażą najbliższe dni. Z pewnością dowiemy się wiecej z policyjnych raportów i śledztwa.

bottom of page