top of page

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska nie wyjdzie z grupy

Polscy szczypiorniści stracili szanse na awans do grona szesnastki drużyn, które będą walczyć o medale mistrzostw świata. Przesądziła o tym poniedziałkowa porażka z Rosją.

Fot. źródło: strona www Polskiego Związku Piłki Ręcznej.

Nasza reprezentacja uległa Sbornej 20-24, już do przerwy przegrywając czterema golami (9-13). W całym meczu biało-czerwoni zmarnowali cztery rzuty karne, podczas gdy Rosjanie wykorzystali wszystkie pięć...

Zespół Tałanta Dujszebajewa pozostaje bez punktowej zdobyczy. Nawet, gdyby wygrał ostatnie dwa spotkania (we wtorek z Japonią i w czwartek z Francją), nie zajmie żadnego z miejsc premiowanych awansem, gdyż decydowałby tzw. bilans bezpośrednich spotkań – a Polska przegrała z wszystkimi konkurentami do awansu; Norwegią, Brazylią i Rosją.

Polacy zagrają więc jeszcze we francuskim turnieju w Pucharze Prezydenta, czyli mogą zająć najwyżej 17. miejsce w tych mistrzostwach świata.

Kolejnymi meczami o stawkę będą spotkania w rozpoczętych już eliminacjach przyszłorocznych mistrzostw Europy. Tu też na razie nie idzie – przegraliśmy u siebie z Serbią i na wyjeździe z Rumunią. 3 i 6 maja Polska zmierzy się z Białorusią. Awans na Euro (styczeń 2018 w Chorwacji) wywalczą dwie lub trzy drużyny.

bottom of page