top of page

Gigantyczny, podwójny karambol na A1 w Polsce

O godzinie 8.40 rano, w odstępie zaledwie piętnastu minut doszło do dwóch gigantycznych karamboli na autostradzie A1 w Polsce, pod Piotrkowem Trybunalskim.

Fot. PAP, Grzegorz Michałowski

W kolizji uczestniczyło ponad kilkadziesiąt pojazdów, w tym samochody osobowe, cysterny i ciężarówki. Jeden z samochodów spłonął. Wiadomo już, że kilkanaście osób zostało rannych, w tym jedna jest w stanie ciężkim. Nie było ofiar śmiertelnych. Wszyscy poszkodowani przewiezieni zostali do okolicznych szpitali. Służby policji i straży pożarnej wciąż zajmują się zabezpieczaniem miejsca wypadku, które rozciąga się na ponad pół kilometrowym odcinku trasy A1. Na miejscu wypadku obecne były również śmigłowce pomagające w akcji ratunkowej.

Przyczyny kolizji są badane, jednak na tą chwilę zakładana jest teza, że spowodować wypadek mogły dwie ciężarówki biorące udział w pierwszym karambolu, a które uległy największemu zniszczeniu. Mgła ograniczająca widoczność do dwustu metrów mogła również mieć swój udział w zaistniałym wydarzeniu.

Odcinek trasy A1 jest wciąż pozostaje zablokowany a obecne na miescu służby porządkowe wyznaczają objazdy. W akcji pomoga ponad stu funkcjonariuszy policji i siedemdziesięciu straży pożarnej z województw łódzkiego, śląskiego i mazowieckiego.

bottom of page