top of page

Swindon kalendarium, czyli: Co? Gdzie? Kiedy?


11.02.2017 – 17.02.2017

Gorąco polecamy aby już jutro, 11 lutego br. udać się do Swindon Arts Centre gdzie swój koncert o godzinie 20.00 da Beverley Craven. Słynna brytyjska piosenkarka, tekściarka i pianistka, która zasłynęła swym albumem z 1991 roku. Album ten, ze szlagierowym przebojem „Promise me” utrzymywał się na listach przebojów przez rok. Beverley zawita do Swindon Arts Centre z co prawda z nowym repertuarem przebojów z jej najnowszego albumu „Change of Heart”, okraszonym jednak takimi klasykami jak wspomniany już „Promise me”, czy też „Holding on”, „I miss you” i wiele więcej. Beverley Craven to bezapelacyjnie artystka o niesamowitym talencie, pięknym głosie, genialnie oddająca uczucia w swych tekstach, często poruszających i nostalgicznych, przy których nie sposób nie uronić łzy. Wyjątkowo polecamy !

Wstęp:£25

Adres: Swindon Arts Centre, Devizes Rd, Swindon SN1 4BJ

W niedzielę natomiast, 12 lutego br., Swindon Arts Centre zaprasza wszystkie dzieci do rozpoczęcia ferii szkolnych w towarzystwie... potworów. „Monstersaurus” to „potwornie dobre” widowisko, w trakcie którego dzieciaki będą miały szansę podążyć śladami Montyego – małego twórcy dziwacznych, zwariowanych i troszkę śmiesznych straszydeł. Monty stanie przed wyzwaniem ciężkim do wykonania, mianowicie, jak stworzone raz potwory odesłać tam skąd przyszły. „Monstersaurus” to pełne werwy i energii show bazujące na kontakcie z publicznością i chęci wciągnięcia widza w wir wydarzeń rozgrywających się na scenie. Fantastyczny pomysł na spędzenie wspólnie familijnego czasu.

Wstęp: £14.50/dorośli £2.50 OFF/dzieci

Adres: Swindon Arts Centre, Devizes Rd, Swindon SN1 4BJ

Zbliża się tydzień wolny od szkoły – stąd Polska Katolicka Szkoła Sobotnia zaprasza na Ferie, których program zatytułowany jest „Bajki na Cztery Pory Roku”. Program opiera się na zajęciach literacko-plastycznych połączonych z zabawami ruchowymi i muzycznymi. Zapisy otwarte są zarówno dla dzieci uczęszczających do Polskiej Szkoły, jak i tych nie związanych na codzień z Polską Szkołą. Dzieci zapisywać można już teraz, na dni wybrane lub pełen tydzień. Zajęcia odbywać będą się codziennie, od 13 do 17 lutego w godzinach od 9.00-14.00. Ferie w Polskiej Szkole to doroczna inicjatywa ciesząca się ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców i ich pociech. Zapraszamy wszystkie dzieciaki !

Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.swindonportal.com/single-post/2017/02/08/Ferie-po-polsku---czyli-kolejny-half-term

Wstęp: £7/dziecko £10/rodzeństwo

Adres: Polska Katolicka Szkoła Sobotnia im. Marii Konopnickiej, 1 Walton Close, Swindon, SN3 2JU

Dokładnie w tych samych dniach, czyli 13-17 lutego Swindon MECA organizuje dla dzieci zabawy z wykorzystaniem pompowanych torów przeszkód, dmuchanych zamków i miękkich placów zabaw dla najmłodszych. Zabawy przewidziane dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 10 lat. Drzwi otwarte zostaną dla zainteresowanych codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00. Czas zabaw jest nielimitowany.

Wstęp: Dzieci do 6 miesiąca – WSTĘP WOLNY; Dzieci poniżej 4 lat - £4; Dzieci powyżej 4 lat - £6; Dorośli – WSTĘP WOLNY

Adres: MECA SWINDON, Regent Circus, Swindon SN1 1PR

A jak już pozostajemy w temacie dzieci I rozrywek podczas ferii to warto wspomnieć, że 15 lutego w godzinach od 9.30 do 15.00 Rein & Shine Riding Centre organizuje Dzień Kucyka. Fenomenalny pomysł dla wszystkich małych miłośników koni. Centrum Jazdy Konnej przygotowało wiele atrakcji na ten dzień, min.: czesanie kucyków i plecenie warkoczy, naukę jazdy na kucu, lekcje z prawidłowego obrządzania stajni, a także wiele konkursów i zabaw tematycznych.

Wstęp: £68/dziecko

Adres: Rein & Shine Riding Centre, 1 Buryhill Farm, Braydon, SN5 0AD

Również 15 lutego, w środę zapraszamy wszystkie dzieciaki które są fanami magii do Wyvern Theatre, gdzie swój popis magiczno-komediowy da profesjonalny czarodziej, Wielki Jaydini. Przedstawienie odpowiednie jest dla dzieci w wieku od 4 lat.

Wstęp: £11/dziecko WSTĘP WOLNY dla rodziców

Adres: Wyvern Theatre, Theatre Square, Swindon, SN1 1QN

Żeby dorosłym nie było zazdrość, 17 lutego od godziny 19.00 do 23.00 w MECA Swindon wystartuje zabawa specjalnie dla nich, z wykorzystaniem gigantycznych dmuchanych ślizgawek, rodeo, pompowanych torów przeszkód i basenu z piłkami. Wszystko to przy oprawie muzyki, z dostępem do baru. Zapowiada się wyjątkowa zabawa !

Wstęp: £5

Adres: MECA SWINDON, Regent Circus, Swindon SN1 1PR

16 lutego, w czwartek, zapraszamy na bliskie spotkanie z muzyką, i to nie byle jaką. Wyvern Theatre zaprasza do obejrzenia zatutułowanej „Rumours of Fleetwood Mac” antologii na żywo, opartej na niemal 50 latach twórczości znakomitego zespołu Fleetwood Mac. Dla odwiecznych fanów zespołu jest to idealna szansa na przypomnienie sobie najświetniejszych przebojów granych przez zespół; dla tych młodszych fanów – szansa na zapoznanie się z repertuarem, którego mogli nie mieć możliwości do tej pory poznać. Fleetwood Mac przez lata występowania na scenach świata zasłużył sobie na miano jednego z najbardziej podziwianych zespołów wszechczasów. Z pewnością, jest to pozycja w naszym kalendarium szczególnie zasługująca na uwzględnienie. Występ zaczyna się o 19.30.

Wstęp: £27 - £37

Adres: Adres: Wyvern Theatre, Theatre Square, Swindon, SN1 1QN

Jeśli jeszcze nie mieliście szansy udać się na wernisaż do STEAM Museum, nadal macie ku temu szansę. Do dnia 31go marca w godzinach od 10.00 do 17.00 odbywa się tam wystawa fotografii zatytułowana „Swindon Then and Now”. Wystawa zorganizowana została by upamiętnić rocznicę 175 lat od kiedy miasto Swindon zaistniało na mapie jako miasto kolei. Na wernisażu podziwiać można zbiór fotografii znajdujących się w zbiorach STEAM Museum, Swindon Museum & Art Gallery oraz Local Studies Library, przedstawiających Swindon sprzed lat. Dzięki współpracy z lokalnym fotografem, Peterem Bensonem na wystawie pojawiło się również wiele zdjęć obrazujących Swindon jaki znamy dziś. Dzięki temu zestawieniu możemy zaobserwować tranzycję jaka na przełomie lat dokonała się w naszym mieście. Gorąco polecamy.

Wstęp na wernisaż wolny, przy zakupie wejściówki do muzeum.

Adres: Fire Fly Avenue (off Kemble Drive), Swindon SN2 2EY

Dla tych z Was, którzy czerpią przyjemność z testowania własnej wiedzy polecamy wieczory quizowe. W najbliższych dniach warto udać się do :

-12 lutego - The Sun Inn, Coate, Swindon, SN3 6AA; start o godzinie 19.30

-14 lutego – The Plough Inn, Old Town, 26 Devizes Road, Swindon, SN1 4BQ; start o godzinie 20.00

-15 lutego – The Clifton, Clifton Street, Swindon, SN1 3PY; start o godzinie 20.30

-16 lutego – The Tawny Owl, Taw Hill, North Swindon, Swindon, SN25 1WR; start o 20.30

Życzymy Wam udanego tygodnia.

Redakcja Polskiego Portalu Swindon

bottom of page