top of page

Rekrutacja do służby w Policji trwa - sprawdź swoje szanse!

Marzy Ci się kariera w służbach mundurowych ? Masz jeszczę szansę by zgłosić swoją kandydaturę do policji !

Właśnie trwa nabór na Police Community Support Officers (PCSOs) prowadzony przez Wiltshire Police. Swoją kandydaturę można zgłaszać do poniedziałku 20 lutego br. do godziny 17.00. To pierwsza taka rekrutacja prowadzona przez Wiltshire Police w tym roku. Kandydaci, którym szczęśliwie uda się przejść proces werbunkowy podejmą pracę jako PCSO z dniem 4 września br.

Praca PCSO opiera się na 37 godzinnym trybie pracy, w systemie zmianowym (dni i noce) pokrywającym godziny od 7.00do 24.00, w tym weekendy.Przewidziane wynagrodzenie to £19,737 - £20,763 za rok. Gwarantowane wraz z kontraktem są składki emerytalne, 22 dni wakacji, a także wstęp wolny do siłowni.

Na czym jednak polega praca i co wchodzi w obowiązki PCSO ? Oficerowie tych służb działają głównie jako patrole komunalne walcząc z zachowaniami antyspołecznymi; pozostają w bezpośrednim kontakcie z obywatelami oferując im niezbędne wsparcie; asystują i zabaezpieczają organizowane wydarzenia komunalne; współpracują z lokalnymi szkołami budując oparte na zaufaniu relacje z najmłodszymi; zajmują się zbieraniem informacji takich jak przebieg wydarzeń czy osoby świadków podczas wydarzeń wymagających szczegółowej ewidencji; asystują podczas kierowania ruchem oraz wspierają usuwanie uszkodzonych pojazdów podczas zaistniałych kolizji drogowych. Warto pamiętać o tym, że PCSO nie posiadają tej samej mocy co oficerowie policji, stąd nie są oni upoważnieni do przeprowadzania działań takich jak aresztowania, dochodzenie poważnych przestępstw, czy do udziału w tajnych operacjach.

Jeśli sam opis obowiązków PCSO i charakter wykonywanej pracy przypadł wam do gustu warto zaznajomić się zatem z warunkami wymagajacymi spełnienia do złożenia aplikacji. Kandydaci na PCSO powinni cechować się pewnością siebie i sprawiać wrażenie przyjaznych; posiadać umiejętności łatwego komunikowania się z przedstawicielami społeczeństwa; radzić sobie w pracy samodzielnej jak i zespołowej; dawać sobie radę z rozwiązywaniem problemów; być osobą łatwo żonglującą obowiązkami i potrafiącą godzić czas pracy z prywatnym. Wymagane jest wcześniejsze doświadczenie w pracy społecznej gdzie wyznacznikiem był wysoki standard usług; dobre zdrowie oraz posiadanie prawa jazdy również mają znaczenie.

Aplikować mogą osoby powyżej 18 roku życia, które nie miały konfliktu z prawem i pozostają sprawne fizycznie.Poziom wykształcenia kandydata nie odgrywa znaczenia. Rekrutanci zastrzegają, iż niektóre z tatuaży (bez względu na to czy widoczne na zewnątrz uniformu czy nie) mogą automatycznie dyskwalifikować kandydata; podobnie z kolczykami. Podczas rekrutacji kandydaci będą poddani badaniu wzroku oraz ogólnym badaniom kontrolnym zdrowia. Aplikacje wyłącznie od obywateli brytyjskich, obywateli EC i EEA, obywatele wspólnoty oraz obywatele posiadający ograniczone prawo pobytu w UK zostaną zaakceptowane.

UWAGA ! Już jutro, 14 lutego br. od godziny 18.00 do 19.30 Wiltshire Police prowadzić będzie na żywo czat, podczas którego można będzie zadać wszelkie pytania odnośnie aplikowania o pozycję PCSO, procesu rekrutacji, a także innych nurtujących aspektów związanych z podjęciem pracy jako PCSO. Pytania można zadawać w trakcie trwania sesji na żywo, bądź przesłać je przed jej rozpoczęciem. Czat będzie miał miejsce na oficjalnej stronie facebookowej Wiltshire Police www.facebook.com/wiltshirepolice. Pytania można także wysyłać na oficjalny twitter @Wiltshire Police używając #WiltsPCSO. Więcej informacji o tym jak aplikować o pozycję PCSO możecie również znaleźć na www.wiltshire.police.uk .

Wszystkim aplikującym życzymy powodzenia !

bottom of page