top of page

Swindon w niechlubnej czołówce rankingu

Często korzystacie z usług barów z żywnością na wynos ? Warto zatem zapoznać się z poniższym artykułem. Jak donosi bowiem The Food Standards Agency, na podstawie przeprowadzonych ostatnim czasem kontroli w punktach gastronomicznych, Swindon zajęło niechlubne 15 miejsce w rankingu barów z żywnością o niskim poziomie higieny.

Ranking przeprowadzony został przez The Food Standards Agency zajmącą się inspekcjami lokalnych punktów gastronomicznych. Kontrole miały miejsce w 355 okręgach na terenie Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Podczas takiej inspekcji placówka uzyskuje od 0-5 punktów, które obrazują jaki standard higieny został osiągnięty w danym miejscu, gdzie 0 obrazuje wymagane natychmiastowe udoskonalenia i 5 wskazującne na bardzo dobre standardy higieny. Biorąc pod uwagę punkty z najgorszą przyznaną oceną, od 0 do 2, Swindon uplasowało się na bardzo wysokim, bo aż 15 miejscu w rankingu. Zdecydowanie, nie jest to coś z czego możemy być dumni. Na samej górze listy znalazło się Newham a daleko na końcu z najlepszymi wynikami północne Devon, którego oceny plasowały się między 4 a 5.

Z pewnością informacje te powinny przyczynić się do naszego bardziej uważnego wyboru miejsc, skąd zamawiamy nasze posiłki. Zwróćmy w przyszłości szczególną uwagę na to jaką oceną może pochwalić się bar do którego zwykliśmy chodzić, jeśli ocena nie jest umiejscowiona w widocznym miejscu być może jest ku temu powód – może właściciel nie chce byśmy wiedzieli, że ocena higieny sięgnęła zaledwie niskich progów. Bez wątpienia warto wyniki kontroli higieny żywności zapytać wprost – w końcu nasze zdrowie jest dużo ważniejsze niż błoga nieświadomość.

bottom of page