top of page

Hokej: Dobra passa „Malasia” trwa

Kolejne punkty w dorobku Tomasza Malasińskiego. Polski hokeista Swindon Wildcats zaliczył gola i/lub asystę w ośmiu meczach z rzędu. „Żbiki” w weekend zanotowały zwycięstwo i porażkę.

Polski jedynak wśród „Żbików” prezentuje się ostatnio znacznie lepiej niż jego zespół jako całość. (Fot. Polka Public Relations)

Polski jedynak wśród „Żbików” prezentuje się ostatnio znacznie lepiej niż jego zespół jako całość. (Fot. Polka Public Relations)

Sobotnia potyczka z Sheffield Steeldogs w regulaminowym czasie zakończyła się remisem 4-4. „Malaś” otworzył wynik tuż przed połową spotkania, a zaledwie 2,5 minuty później to goście prowadzili 2-1. Gospodarze wyrównali na osiem sekund przed końcem II tercji, by w 45. minucie przegrywać już dwoma golami (2-4). Tomek miał udział w dwóch następnych bramkach Swindon, dających ponowne wyrównanie.

Znowu karne!

W dogrywce nikt nie trafił do siatki, więc Wildcats znów – trzeci raz w czterech kolejnych meczach – rozstrzygali wynik w rzutach karnych. Zwyciężyli 2-0. Malasiński tym razem w serii pojedynków sam na sam z bramkarzem nie wystąpił. – Karne mi wyjątkowo nie idą w tym sezonie – przyznał niedawno Tomek.

„Malaś’ jest za to skuteczny w tradycyjnych akcjach na lodzie. Strzelił on jedynego gola dla Wildcats w środowym meczu z Peterborough (przegrana 1-4), w sobotę – jak wspomniałem wyżej – zaliczył bramkę i dwie asysty, a w niedzielny wieczór gola i asystę przeciwko Bracknell Bees na wyjeździe. „Żbiki” już w poprzedni weekend męczyły się z najsłabszą drużyną ligi na swoim lodowisku, wygrywając ostatecznie w karnych; tym razem uległy „Pszczołom”, które chyba desperacko próbują wywalczyć prawo gry w fazie play-off.

Walczą z Guildford i Hull

Po 41 spotkaniach Swindon ma 39 punktów na koncie i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Ma pewny udział w play-offach, w której w tym sezonie zespoły z pozycji 1-8 wystąpią w dwóch grupach. Realistycznie patrząc, Wildcats zakończą pierwszy, zasadniczy etap rozgrywek na miejscu piątym, szóstym lub siódmym, w sąsiedztwie ekip z Guildford i Hull.

W kolejny weekend znów serdeczniej zapraszamy rodaków do hali w The Link Centre. W sobotę, 25 lutego, rywalem „Żbików” będzie drużyna Milton Keynes Lightning, w której grają bramkarz Przemysław Odrobny i napastnik Mikołaj Łopuski. Wszystkie pięć dotychczasowych spotkań tych zespołów zakończyło się albo karnymi (jak ostatnie w MK, 11 bm), albo wygraną różnicą jednego gola (jak 4 lutego w Swindon). Początek meczu, jak zwykle w Swindon, o 17.45. Nazajutrz Wildcats pojadą na mecz do Sheffield.

Najtańsze bilety na hokej w Swindon kosztują £3 dla dzieci w wieku do 10 lat, £5 dla nastolatków, £10 dla studentów i emerytów, i £13 dla dorosłych. Szczegóły i bukowanie na stronie klubu: http://www.swindonwildcats.com/.

  • niedziela: Bracknell Bees - Swindon Wildcats 5-4 (1-0, 3-2, 1-2)

  • sobota: Swindon Wildcats - Sheffield Steeldogs 5-4 (0-0, 2-2, 2-2; karne 2-0)

  • środa: Swindon Wildcats - Peterborough Phantoms 1-4 (0-2, 1-1, 0-1)

bottom of page