top of page

Hokej: Kolejne „derby Polski” w Swindon

Tomasz Malasiński kontra duet Polaków z Milton Keynes – to propozycja dla rodaków ze Swindon i okolic na tę sobotę. Mecz drużyn z polskimi hokeistami w składzie w hali The Link Centre rozpocznie się o 17.45.

Fot. Sebastian Frej

To będzie szósta konfrontacja Swindon Wildcats z MK Lightning w bieżącym sezonie. Każda (!) z dotychczasowych kończyła się najmniejszą możliwą różnicą. „Żbiki” wygrały 2-1 (po dogrywce) na początku lutego, a „Błyskawice” zwyciężały 2-1, 3-2 (po karnych), 4-3 i ponownie 4-3 (po karnych).

Malasiński notuje ostatnio bardzo dobrą passę – punktował (w hokeju to oznacza, że zdobył gola albo zaliczył asystę, czyli podanie, po którym kolega z drużyny strzelił bramkę) w ośmiu meczach z rzędu. Bramkarza MK, Przemysława Odrobnego, w angielskiej lidze pokonał do tej pory trzy razy, w tym podczas ostatniego spotkania, przed dwoma tygodniami w Buckinghamshire. Przemek z kolei to w tej chwili najskuteczniejszy bramkarz w lidze EPIHL (93.28%, z 1444 strzałów przeciwników w całych rozgrywkach przepuścił do bramki 97).

W zespole „Błyskawic”, wicelidera tabeli, gra również napastnik Mikołaj Łopuski. Wychowanek Stoczniowca Gdańsk od października leczył kontuzję kolana, na taflę wrócił dopiero 11 lutego, we wspomnianym meczu ze Swindon. Powrót zaznaczył dwoma golami (z gry i z karnego), acz w ekipie MK jest nadmiar obcokrajowców i „Miko” nie może być pewien występu w żadnym spotkaniu. – Poza tym odczuwam jeszcze przerwę w treningach, noga nie jest gotowa do gry na sto procent – przyznał niedawno Łopuski.

Bilety na sobotnie „derby Polski” można kupić na stronie www.swindonwildcats.com, lub w hali (tel. 01793 781546).

Dodajmy, że tego samego dnia zmierzą się ze sobą Guildford Flames i Hull Pirates – konkurenci „Żbików” do piątego miejsca w tabeli.

W niedzielę o 17.30 Wildcats zagrają na wyjeździe z Sheffield Steeldogs.

bottom of page