top of page

Swindon Reds Volleyball Club

Klub siatkówki Swindon Reds został stworzony przez Polaków kilka lat temu, którzy postawili sobie ambitny plan, by rozwijać ten sport w okolicach Swindon. Na początku nie było lekko, żeby zebrać grupę ludzi do gry. Z biegiem lat zwarta grupa ludzi doszła do poziomu gry, na którym można rywalizować z pobliskimi klubami w Wiltshire.

Okoliczni pasjonaci siatkówki po raz pierwszy usłyszeli o Swindon Reds we wrześniu 2016 kiedy to, do tej pory nieznany klub i twarze, pojawiły się na Pre-Season Volleyball Tournament i zabrały do Swindon puchar drugiego miejsca. Był to dopiero początek. Od rozpoczęcia sezonu klub wygrał wszystkie ligowe mecze w Division 1 Wiltshire Volleyball kończąc wszystkie mecze oprócz jednego (gdzie stracili jednego set) wynikiem 3:0. W tym sezonie został tylko jeden mecz do rozegrania z Royal Wootton Basset Volleyball Club w zbliżająca się niedzielę 19 Marca.

Klub w ciągu ostatnich miesięcy dynamicznie się rozwinął. Klubowicze zdobyli poparcie lokalnych firm, które wsparły finansowo klub. Firmy lub osoby indywidualne które są gotowe dołączyć to grona sponsorów są mile widziane. Każde wsparcie się liczy. Klub aktywnie udziela się na Social Media: Facebook, Instagram and Twitter. Powstala oficjalna strona internetowa. Zdecydowana większość graczy to Polacy ale inne narodowości są witane z otwartymi rękami. Niedawno w szeregi klubu dołączył nowy, bardzo doświadczony trener belgijskiej narodowości. Siatkarze również udzielają się w siatkówce plażowej w ciągu sezonu letniego. W ciągu ostatnich tygodni rozpoczęto wysiłki, by stworzyć damska drużynę. W chwili obecnej klub aktywnie szuka kobiet w okolicach Swindon zainteresowanych grą w siatkówkę, które mogłyby trenować w środy wieczorami i wziąć udział w następnym sezonie lokalnej damskiej ligi. Jak skontaktować się ze Swindon Reds: strona internetowa: http://www.swindonredsvolleyball.co.uk/ email: swindonredsvolleyball@hotmail.com Facebook: https://www.facebook.com/SwindonRedsVolleyball/ Instagram: https://www.instagram.com/swindonreds/ Twitter: https://twitter.com/swindon_reds
bottom of page