top of page

Swindon kalendarium, czyli: Co? Gdzie? Kiedy?


18.03.2017 – 24.03.2017

Zastanawiasz się jak by tu spędzieć weeekend rodzinnie i na wesoło ? Nic prostszego ! Swindon & Criclade Railway w dniach od 18 do 19 marca zaprasza na weekend z koleją za jednego funciaka ! Przy każdym zakupionym przez osobę dorosłą bilecie, bilet dla dziecka będzie kosztować Cię zaledwie £1. Wykupiona wejściówka upoważnia do nieograniczonej liczby jazd w ciągu dnia na wszystkie dostępne danego dnia pociągi, które kursować będą w godzinach od 10.30 do 16.00. Już teraz zaznacz tę niesamowitą okazję w swoim terminarzu !

Wstęp: £6 dla osoby dorosłej; £5 dla seniora; £1 dla dziecka

Adres: Tadpole Lane, Blunsdon, Swindon, SN25 2DA

Jesteś fanem dobrej muzyki ? Więc nie mogleś trafić lepiej niż na czas gdy do Wyvern Theatre przyjeżdza z własnym występem Abbamania, genialny zespół oddający cześć jednemu z najznakomitszych zespołów wszechczasów – Abbie. Abbamania określani są mianem zespołu, który najwierniej oddaje ducha świetności Abby i w sposób wprost niewiarygodny odgrywa przeboje takie jak słynne „Waterloo”, „Money money money”, „Dancing Queen” czy „Mamma Mia”. Jeśli byłeś od dawien dawna fanem Abby to wiesz, że to wydarzenie nie do ominięcia! Jeśli nie byłeś, to wiedz że gdy sie udasz raz na występ grypy Abbamania na zawsze staniesz się fanem obu, Abby i Abbamanii. Występ to dwie godziny szalonej zabawy która rozpoczyna sie o 19.30 , 19 marca br.

Wstęp: £25.00

Adres: Theatre Square, Swindon, SN1 1QN

Sara Pascoe to znana z takich programów jak “8 out of 10 cats” czy „Buzzcocks” komediantka, która do Swindon Art Centre zawita 21 marca ze swoim najnowszym show traktującym o takich aspektach codzienności jak empatia, seksualność, sztuka; skupi się nad tym jak człowiek ma stać się lepszym człowiekiem i spróbuje odpowiedzieć na pytanie o to czy pornografia prowadzi do unicestwienia i czy ludzkość kiedyś wymrze. Brzmi jak jeden wielki zbitek tematyczy ? Być może. Ale znając Sarę, nie będziemy zawiedzeni jej kreatywnością i tym razem ! Czas się pośmiać! Występ rozpoczyna się o godzinie 19.30.

Wstęp: £14.50

Adres: Swindon Arts Centre, Devizes Road, Old Town, Swindon

W każdą środę i sobotę tygodnia Swindon Greyhounds zaprasza na wyścigi hartów. Cieszący się dużą popularnością sport przyciąga sympatyków czworonogów, którzy z chęcią oddają się napięciom towarzyszącym gonitwie; a to wszystko podczas trzy kursowej kolacji w restauracji znajdującej się na terenie obiektu. Stadion otwiera swoje drzwi dla zaintereowanych w środy od godziny 17.30 (pierwszy wyścig o 18.28), a w soboty od godziny 18.30 (pierwszy wyścig o 19.25). Po więcej detali zapraszamy na oficjalną stronę Swindon Greyhounds http://www.stadiauk.com/swindon.php.

Wstęp: £5 dni tygodnia, £6 sobota

Adres: Swindon Greyhounds, Abbey Stadium,, Lady Lane,, Blunsdon, Swindon, SN25 4DN

Jeśli jeszcze nie mieliście szansy udać się na wernisaż do STEAM Museum, nadal macie ku temu szansę. Do dnia 31go marca w godzinach od 10.00 do 17.00 odbywa się tam wystawa fotografii zatytułowana „Swindon Then and Now”. Wystawa zorganizowana została by upamiętnić rocznicę 175 lat od kiedy miasto Swindon zaistniało na mapie jako miasto kolei. Na wernisażu podziwiać można zbiór fotografii znajdujących się w zbiorach STEAM Museum, Swindon Museum & Art Gallery oraz Local Studies Library, przedstawiających Swindon sprzed lat. Dzięki współpracy z lokalnym fotografem, Peterem Bensonem na wystawie pojawiło się również wiele zdjęć obrazujących Swindon jaki znamy dziś. Dzięki temu zestawieniu możemy zaobserwować tranzycję jaka na przełomie lat dokonała się w naszym mieście. Gorąco polecamy.

Wstęp na wernisaż wolny, przy zakupie wejściówki do muzeum.

Adres: Fire Fly Avenue (off Kemble Drive), Swindon SN2 2EY

Dla tych z Was, którzy czerpią przyjemność z testowania własnej wiedzy polecamy wieczory quizowe. W najbliższych dniach warto udać się do :

-19 marca - The Sun Inn, Coate, Swindon, SN3 6AA; start o godzinie 19.30

-21 marca – The Plough Inn, Old Town, 26 Devizes Road, Swindon, SN1 4BQ; start o godzinie 20.00

-22 marca – The Clifton, Clifton Street, Swindon, SN1 3PY; start o godzinie 20.30

-23 marca – The Tawny Owl, Taw Hill, North Swindon, Swindon, SN25 1WR; start o 20.30

Życzymy Wam udanego tygodnia.

Redakcja Polskiego Portalu Swindon

bottom of page