top of page

Hokej: Polacy znów zagrają przeciw sobie

Tomasz Malasiński będzie miał w tym sezonie co najmniej dwie dodatkowe okazje, by wystąpić przeciwko rodakom na II-ligowej tafli. Hokeiści Swindon Wildcats w fazie play-off zmierzą się z drużynami z Milton Keynes, Basingstoke i Hull. Najbliższy mecz – już w środę w MK, gdzie na codzień grają bramkarz Przemysław Odrobny i napastnik Mikołaj Łopuski.

Fot. www.facebook.com/MiltonKeynesLightning

W ostatniej serii spotkań w sezonie zasadniczym (tj. gdy każdy zespół gra w sumie sześć meczów ligowych z każdym przeciwnikiem i na podstawie zdobytych punktów układa się tabelę) Żbiki poniosły dwie porażki z Basingstoke Bison. W sobotę kibice w Swindon byli świadkami siódmej już dogrywki – i pierwszy raz to goście cieszyli się z wygranej w dodatkowym czasie gry.

Wildcats, po przegranej w pierwszej tercji, w połowie meczu prowadzili 4-2. Punkcik do swojej indywidualnej kolekcji dorzucił Malasiński, którego podanie zamienił na gola Jordan Kelsall. Jednak w drugiej połówce tej odsłony Bizony również trafiły trzy razy z rzędu i po 40 minutach gry wciąż prowadziły. Na niecałe 9 minut przed końcem wyrównał niezawodny Robin Kovar. Dogrywka trwała równe trzy minuty; wynik na korzyść przyjezdnych roztsrzygnął Stuart Mogg.

W niedzielę to Basingstoke było gospodarzem spotkania. Na początku Żbiki zaskoczyły faworyzowanego rywala i po 11 minutach prowadziły 2-0. Od końcówki drugiej tercji gole strzelali już tylko miejscowi. Na dodatek, skończyła się dobra passa „Malasia” – po 13 kolejnych występach, w których zdobywał bramkę lub zaliczał asystę, tym razem nie poprawił indywidualnego dorobku.

  • Swindon Wildcats – Basingstoke Bison 5-6 (1-2, 3-3, 1-0; dogrywka 0-1)

  • Basingstoke – Swindon 4-2 (0-2, 1-0, 3-0)

W rundzie play-off osiem drużyn ligi EPIHL zostało podzielonych na dwie grupy, wg miejsc w końcowej tabeli. W grupie A zagrają zespoły z Telford (1. pozycja w tabeli), Peterborough (4), Guildford (5) i Sheffield (8). Grupę B tworzą ekipy z Milton Keynes (2), Basingstoke (3), Swindon (6) i Hull (7). Dziewiąta w klasyfikacji drużyna z Bracknell zakończyła już występy.

Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się w Coventry w drugi weekend kwietnia.

TERMINARZ spotkań Żbików w fazie play-off:

  • środa, 22 marca Milton Keynes Lightning (wyjazd)

  • sobota, 25 marca Hul Pirates (dom)

  • niedziela, 26 marca Basingstoke Bison (wyjazd)

  • środa 29 marca Milton Keynes (dom)

  • sobota, 1 kwietnia Hull (wyjazd)

  • niedziela, 2 kwietnia Basingstoke (dom).

Bilans meczów Wildcats z tymi przeciwnikami w bieżących rozgrywkach:

MK – dwa zwycięstwa (w tym jedno po dogrywce), cztery porażki (dwie w rzutach karnych);

Basingstoke – dwa zwycięstwa, sześć porażek (jedna po dogrywce);

Hull – cztery zwycięstwa (jedno po dogrywce), dwie porażki.

bottom of page