top of page

Hokej: Falstart Żbików, gole Polaków

Mizerny występ zanotowali hokeiści Swindon Wildcats w pierwszym spotkaniu fazy play-off II ligi. Zdecydowana porażka w Milton Keynes nie jest żadną niespodzianką, jednak dyspozycja Żbików i przebieg meczu rozczarowały fanów z Wiltshire. Po golu dla obu drużyn strzelili Polacy.

Tomek Malasiński znów wpisał się na listę strzelców, ale z występu Wildcats nie mógł być zadowolony. / foto: Polka Public Relations

MK Lightning to wicemistrz sezonu zasadniczego (Swindon był piąty) i zespół, który w kolejnej edycji zagra w najwyższej brytyjskiej lidze. Jest faworytem nie tylko spotkań ze Swindon, ale i całych rozgrywek w grupie B play-off. Jednak po dwóch zwycięstwach Żbików nad Błyskawicami na sześć dotychczasowych konfrontacji w bieżącym sezonie, można było przynajmniej oczekiwać wyrównanej gry.

Nic z tego. Gospodarze zanotowali komfortową wygraną, rewanżując się niejako za porażkę 2-6 w Swindon końcem lutego. Częściowym wytłumaczeniem może być absencja podstawowego bramkarza (i filara drużyny), Steve’a Lyle’a, który doznał kontuzji podczas rozgrzewki.

Zespół z Buckinghamshire objął prowadzenie już po 64 sekundach gry. Szansę na wyrównanie miał w 5. minucie Robin Kovar, jednak obie próby Czecha zatrzymał polski bramkarz MK, Przemysław Odrobny. Na początku drugiej tercji „Wiedźmin” obronił również uderzenia Tomasza Malasińskiego, a wkrótce potem gospodarze zdobyli dwa gole na przestrzeni 28 sekund. Gdy w 34. minucie kolejny nasz rodak, Mikołaj Łopuski, podwyższył na 4-0, sprawa wyniku została rozstrzygnięta. Na pocieszenie dla przyjezdnych, „Malaś” wykończył akcję Kovara trafiając do pustej de facto bramki (Odrobny nie mógł zdążyć z reakcją po wcześniejszej interwencji). Przy ostatnim golu wieczoru asystę zanotował Łopuski.

Środa, 22 marca:

  • Milton Keynes – Swindon 5-1 (1-0, 3-1, 1-0)

  • Basingstoke Bison - Hull Pirates 7-0 (1-0, 4-0, 2-0)

Mecze w najbliższy weekend: Swindon – Hull (sobota, g. 17.45); MK – Basingstoke (sobota, 19); Basingstoke – Swindon (niedziela, 17.30); Hull – MK (niedziela, 17.30).

Do turnieju finałowego zakwalifikują się dwa najlepsze zespoły.

bottom of page