top of page

Hokej: Awans się oddala

Na półmetku rundy play-off hokeiści Swindon Wildcats mają tylko dwa, „planowe” punkty. W pierwszym z kluczowych spotkań przegrali z Basingstoke Bison.

Zdecydowanym faworytem czterodrużynowej grupy B, w której grają Żbiki, jest ekipa Milton Keynes Lightning. Drużyna Mikołaja Łopuskiego i Przemysława Odrobnego zgodnie z oczekiwaniami odniosła dotychczas komplet zwycięstw. Na drugim biegunie są Piraci z Hull, którzy wydają się być w tym towarzystwie chłopcami do bicia. W tej sytuacji Wildcats, by liczyć na awans do finału rozgrywek (8-9 kwietnia w Coventry), teoretycznie muszą okazać się lepsi od Bizonów.

Niedzielna konfrontacja w Basingstoke przebiegła po myśli rywali. Rozstrzygający okazał się okres podwójnej przewagi gospodarzy (pięciu na trzech, wskutek dwóch kar dla graczy Żbików) w drugiej tercji, gdy strzelili oni gola na 2-1. Prowadzenie było nikłe, ale Bizonom udało się kontrolować mecz, a na 5 sekund przed końcem trafili do siatki.

Dzień wcześniej w Swindon zespół Tomasza Malasińskiego nie miał problemów, by pokonać Hull. Żbiki wprawdzie znów zaczęły niefrasobliwie, tracąc gola w 14. sekundzie gry (!) – w ub. tygodniu w Milton Keynes rywale strzelili po ledwie minucie – jednak już na pierwszą przerwę schodziły z dwubramkowym prowadzeniem. Gola na 3-1 zdobył „Malaś”.

WYNIKI GRUPY B:

Sobota, 25 marca

• Swindon Wildcats – Hull Pirates 6-3 (3-1, 1-0, 2-2)

• Milton Keynes Lightning – Basingstoke Bison 4-3 (4-1, 0-0, 0-2); gol i asysta Mikołaja Łopuskiego, Przemysław Odrobny bronił przez cały mecz (skuteczność 94,34%).

Niedziela, 26 marca

• Basingstoke – Swindon 3-1 (1-1, 1-0, 1-0);

• Hull – Milton Keynes 2-5 (0-1, 2-1, 0-3); asysta Łopuskiego, Odrobny grał cały mecz (93,10%).