top of page

Hokej: Mierne zakończenie sezonu Wildcats

Hokeiści Swindon Wildcats zakończyli występy w sezonie 2016/17, plasując się na 5-6 miejscu. W ostatnich meczach, dwie wyraźne porażki przepletli nikłą wygraną nad ligowym słabeuszem.

Żbiki zajęły trzecie miejsce w grupie B rundy play-off, za drużynami Milton Keynes Lightning i Basingstoke Bison - te awansowały (wraz z Telford Tigers i Guildford Flames z grupy A) do finałowego turnieju rozgrywek ligi EPIHL. Za plecami Wildcats znaleźli się Hull Pirates, wyraźnie najsłabszy zespół w grupie. Absencja ekipy z Wiltshire w finale nie jest bynajmniej niespodzianką, natomiast jej fani mogą czuć zawód wobec łatwości, z jaką na finiszu faworyci ogrywali Wildcats. I Błyskawice z MK (w środę), i Bizony z Basingstoke (w niedzielę) po dwóch tercjach prowadziły w hali The Link z gospodarzami 4-1. W końcowych 20 minutach przyjezdni mieli wynik pod kontrolą. Mecz Żbików w Hull w sobotę miał nieoczekiwanie wyrównany przebieg, i zakończył się dogrywką. Hokeiści Swindon prowadzili 2-0 już w 8. minucie gry, strzelając gole w przeciągu 61 sekund. Ale w 11. minucie już był remis, a dwie stracone bramki dzieliły ledwie 74 sekundy. Do pikującego lotu drużyny w końcówce sezonu nie dostosował się Tomasz Malasiński, który w każdym z trzech wymienionych spotkań zdobył gola. Łącznie, w 57 występach, polski napastnik strzelił 44 bramki i zaliczył 46 asyst; z 90 punktami został najlepszym zawodnikiem Wildcats w tzw. klasyfikacji kanadyjskiej. Finałowy turniej play-off odbędzie się w najbliższy weekend w Coventry. W sobotnich półfinałach Milton Keynes zagra o g. 13 z Guildford, a o 17 Telford zmierzy się z Basingstoke. Zwycięzcy zagrają w niedzielę o tytuł mistrzowski. W kolejny, świąteczny weekend, będziemy mogli obejrzeć na żywo polską reprezentację hokejową. Biało-czerwoni rozegrają dwa towarzyskie mecze z Team GB - w Wielki Piątek o 19.30 w Nottingham i nazajutrz o 13.00 w Coventry.