top of page

Tomasz Malasiński już z kadrą w Polsce

As swindońskich Żbików zaledwie kilka dni temu zakończył zmagania w rozgrywkach ligowych, a już od wczoraj trenuje z reprezentacją Polski na lodowisku w Krynicy Zdroju, gdzie w najbliższy weekend odbędzie się mecz towarzyski z reprezentacją olimpijską Słowacji. Tuż przed odlotem do Polski mieliśmy przyjemność krótko porozmawiać z Tomkiem na temat minionego sezonu i planów na najbliższe tygodnie.

Play-off'y właśnie zakończyły kolejny sezon rozgrywek ligowych. Jak określiłbyś ten sezon z punktu widzenia kluczowego zawodnika zespołu?

To prawda w niedzielę odbył się nasz ostatni mecz w tym sezonie, sezonie w którym nie potrafiliśmy utrzymać stabilności. Były momenty, gdy wygrywaliśmy mecz za meczem ale też, gdy ponosiliśmy porażki w kilku starciach z rzędu.

Z perspektywy czasu trudno dociekać "co by było gdyby?" ale gdybyś miał wskazać co można było zrobić lepiej, to co by to było?

Teraz jest czas dla trenerów by wyciągnąć wnioski z minionego sezonu. Z mojego punktu widzenia problemem była duża ilość kontuzji, jakie nam dokuczały w tym sezonie, bo przecież ze składu wypadło nam na dłużej czterech kluczowych zawodników. Dużo było też drobnych kontuzji i przez to skład meczowy ciagle się zmieniał.

foto: fanpage FB Tomasza Malasińskiego

Na kolacji klubowej kończącej sezon otrzymałeś dwie statuetki. Opowiesz naszym czytelnikom o nich?

Zgadza się. Otrzymałem nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny a także dla najlepszego napastnika. Cieszę się, że zostałem wyróżniony w taki sposób i bardzo za to dziękuję. Hokej jest jednak sportem drużynowym i to również dzięki moim kolegom z drużyny mogłem tyle osiągnąć, za co również im dziękuje. Jakie masz plany na dalsze tygodnie? Wiemy bowiem, że jesteś członkiem polskiej reprezentacji . Gdzie kibice będą mieli szanse oglądać Cię w barwach naszej drużyny narodowej?

Zostałem powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Kijowie, więc wybieram się teraz na zgrupowanie, które odbędzie się w Krynicy Zdrój. Zagramy tam dwa mecze (7 i 8 kwietnia) z kadrą olimpijską Słowacji. Natomiast 15 i 16 kwietnia w Nottingham i Coventry zagramy towarzysko z reprezentacją Wielkiej Brytanii. Już 20 kwietnia startuje najważniejszy hokejowy turniej czyli Mistrzostwa Świata w Kijowie gdzie zmierzymy się z reprezentacjami: Kazachstanu, Węgier, Austrii, Ukrainy i Korei Południowej.

Dziękujemy za rozmowę, życzymy powodzenia. Będziemy obserwować mecze kadry i informować o ich przebiegu i wynikach. Wszystkich Rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii bardzo serdecznie zapraszam na mecze w Nottingham i Coventry. KIbicujcie i trzymajcie za nas kciuki!

bottom of page