top of page

Swindon kalendarium, czyli: Co? Gdzie? Kiedy?


08.04.2017 – 14.04.2017

Jeszcze przez najbliższe dwa dni, 8 i 9 kwietnia macie szansę oddać się urokom Swindon Fringe Festival, fastiwalu obfitującego w takie formy bawienia publiczności jak występy komediowe i teatralne, koncerty, mowy i wiele innych. Jako, że festiwal przewiduje wiele różnorakich wystepów będą one się odbywać również w różnych miejscach, stąd odwołujemy Was do sprawdzenia szczegółowej rozpiski do której link zamieszczamy poniżej.

W ten weekend macie możliwość zobaczenia kilku ostatnich wystepów, jednym z których jest polecana przez nas sztuka familijna „The Homeless Panda” opowiadająca historię pandy, która budzi się ze snu by odkryć, że jej dom został zajęty. Rusza więc na poszukiwanie nowego miejsca gdzie moglaby osiąść na stałe. Spotyka ją na tej drodze wiele przygód, rozczarowań i nowych doświadczeń, które końcowo prowadzą do świadomości jednego, że mimo różnic, wszystkich nas łączy to samo – chęć kochania, do bycia szczęśliwym i ... bambus. Zdecydowanie warta rozpatrzenia pozycja w naszym kalendarium. Sztuka bedzie mieć swoje miejsce 8 kwietnia o godzinie 10:30 w Shoebox Theatre, koszt biletu to £5.50.

Inną pozycją godną polecenia niezaprzeczalnie jest „The Accidental Adventures of Sherlock Holmes” grane również 8 kwietnia, tym razem w Town Hall o godzinie 19.30. Wstęp kosztować będzie £10.50. "The Accidental Adventures of Sherlock Holmes" to absurdalna historia traktująca o znanym detektywie Sherlocku , który nieświadomie morduje jednego ze swoich klientów, po czym wyrusza na poszukiwanie sprawcy. Zapraszamy.

Wystarczy zerknąć na plan festiwalu by wręcz zagubić się w ogromie propozycji. Poza wspomnianymi przez nas dwiema sztukami moc innych do wyboru, z których na zwrócenie uwagi zasługują sobie naszym zdaniem również „Listen”, „Only for Now” oraz „A Snap Musical”. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Gorąco polecamy.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące Swindon Fringe Festival znajdziecie tutaj: https://www.swindonfringefestival.com

Wstęp: zależny od rodzaju sztuki, prosimy o sprawdzenie aktualnego cennika: https://www.swindonfringefestival.com/tickets

Adres: Placówka zależna od wybranej sztuki, prosimy o sprawdzenie detali w planie dnia

9 kwietnia, godzina 19.30, Wyvern Theatre – czas i miejsce w których obowiązkowo należy się znaleźć, bowiem ze swoim gigantycznym występem zawitają do Swindon „Champions of Magic”, grupa światowej sławy indywidualnych magików, którzy między sobą dzielą 20 milionów odtworzeń online! Magików, których trików nikt niemalże nie jest w stanie rozszyfrować, Magików, których występy gromadzą rzesze ludzi. Przygotujcie się na show zawierające czytanie w myślach, teleportację, znikanie i spektakularne zakończenie które zawierać ma elementy fajerwerków, dynamicznego oświetlenia... i jednego z magików przechodzącego przez rozpędzone ramiona ogromnego fabrycznego wiatraka. Niemożliwe? Przyjdźcie zatem by uwierzyć w niemożliwe.

Wstęp: £25

Adres: Wyvern Theatre, Theatre Square, Swindon, SN1 1QN

Jak już zapewne wiecie z naszego ostatniego kalendarium Roves Farm ogłosiło kolejne narodziny jagniątek! I to nie kilku, bo spodziewane są narodziny aż 400! Wiele z nich przyszło na świat w ostatnich tygodniach, ale wciąż spodziewane jest wiele więcej narodzin. Fantastyczny pomysł na familijny, wczesnowiosenny wypad. Na farmie znajduje się specjalna platforma obserwacyjna umożliwiająca podglądanie owieczek, a na wypadek zbieżności czasu pobytu na farmie z czasem narodzin jagniąt właściciele farmy obiecują demonstracje na żywo. Czas odwiedzin od 10.00-16.30. Wydarzenie będzie miało miejsce do 13 kwietnia. Idealny pomysł na spędzenie wolnego przedwielkanocnego czasu.

Wstęp: Dorośli i dzieci w wieku 3-16 lat £5-£9.50; Dzieci w wieku 2 lat £2-£4; Dzieci poniżej 2 lat wstęp wolny

Adres: Roves Farm, Sevenhampton, Highworth, Swindon, SN6 7QG

W każdą środę i sobotę tygodnia Swindon Greyhounds zaprasza na wyścigi hartów. Cieszący się dużą popularnością sport przyciąga sympatyków czworonogów, którzy z chęcią oddają się napięciom towarzyszącym gonitwie; a to wszystko podczas trzy kursowej kolacji w restauracji znajdującej się na terenie obiektu. Stadion otwiera swoje drzwi dla zaintereowanych w środy od godziny 17.30 (pierwszy wyścig o 18.28), a w soboty od godziny 18.30 (pierwszy wyścig o 19.25). Po więcej detali zapraszamy na oficjalną stronę Swindon Greyhounds http://www.stadiauk.com/swindon.php.

Wstęp: £5 dni tygodnia, £6 sobota

Adres: Abbey Stadium,, Lady Lane,, Blunsdon, Swindon, SN25 4DN

Jesteś rodzicem? Chciałbyś wybrać się do teatru, na przedstawienie lub inny występ, ale wciąż masz problem ze znalezieniem czegoś co będzie odpowiednie dla Ciebie i Twojego dziecka jednocześnie? Myślisz, że to nierealne? Otóż w tej chwili jest to jak najbardziej osiągalne! A wszystko to dzięki „Comedy Club 4 Kids” reklamującego się jako idealna pozycja dla odbiorców powyżej 6 roku życia, a którzy nie ukończyli jeszcze... 400 lat. Tak, 400! Autorzy występu komediowego nie pozostawiają zatem wyboru tylko zabrać swoje pociechy i wspólnie udać się na gwarantujący dobrą zabawę show. Gdzie? – w Swindon Arts Centre, Kiedy? – w niedzielę, 9 kwietnia. Godzina? – 14.00. Zapraszamy.

Wstęp: £10

Adres: Swindon Arts Centre, Devizes Road, Old Town, Swindon

A jak już pozostajemy w temacie dzieci I rozrywek to warto wspomnieć, że 11 kwietnia w godzinach od 9.30 do 15.00 Rein & Shine Riding Centre organizuje Dzień Kucyka. Fenomenalny pomysł dla wszystkich małych miłośników koni. Centrum Jazdy Konnej przygotowało wiele atrakcji na ten dzień, min.: czesanie kucyków i plecenie warkoczy, naukę jazdy na kucu, lekcje z prawidłowego obrządzania stajni, a także wiele konkursów i zabaw tematycznych.

Wstęp: £68/dziecko

Adres: Rein & Shine Riding Centre, 1 Buryhill Farm, Braydon, SN5 0AD

Dla tych z Was, którzy czerpią przyjemność z testowania własnej wiedzy polecamy wieczory quizowe. W najbliższych dniach warto udać się do :

-9 kwietnia- The Sun Inn, Coate, Swindon, SN3 6AA; start o godzinie 19.30

-11 kwietnia – The Plough Inn, Old Town, 26 Devizes Road, Swindon, SN1 4BQ; start o godzinie 20.00

-12 kwietnia – The Tawny Owl, Taw Hill, North Swindon, Swindon, SN25 1WR; start o 20.30

Życzymy Wam pomyślnego tygodnia!

Redakcja Polskiego Portalu Swindon

bottom of page