top of page

Swindon kalendarium, czyli: Co? Gdzie? Kiedy?


15.04.2017 – 21.04.2017

Nie ma Wielkanocy bez pogoni za Zajączkiem! - to wiemy wszyscy! Ale gdzie skrył się tym razem ten mały rozbójnik? Za płotem sąsiada? Na pobliskim skwerze? W parku za rogiem? My wiemy gdzie! – i z chęcią dzielimy się z Wami tą informacją. Jeszcze jutro, 15 kwietnia macie szansę spotkać Wielkanocnego Zajączka w Centrum Swindon, na górnym piętrze The Plaza. Może to właśnie Wam uda się złapać przebiegłego długonogiego skoczka? Szansa by to uskutecznić od godziny 11.00 do 15.00. Fantastyczna propozycja zarówno dla dzieciaków i dorosłych. Zapraszamy w imieniu organizatorów. Powodzenia!

Wstęp wolny

Adres: The Brunel, The Plaza, Swindon SN1 1LF

Dla zapalonych zakupowiczów oraz miłośników czekolady niesamowitą propozycję na te święta przedstawiło Swindon Designer Outlet we współpracy z Lindt. Wystarczy wybrać się do centrum handlowego i w punkcie dla odwiedzających poprosić o mapę szlaku na którym ukryte są smakowite niespodzianki, by już za chwilę wyruszyć na wyprawę. Co więcej, Ci z Was którzy podzielą się przygodami ze swojej wycieczki w poszukiwaniu skarbów przy użyciu #HopAndShopSwindon mają szansę na wygranie bonu towarowego o wartości £150 na zakupy w Swindon Designer Outlet. Zabawa trwa aż do 23 kwietnia br., postarajcie się jej nie przegapić!

Wstęp wolny

Adres: Swindon Designer Outlet, Kemble Dr, Swindon SN2 2DY

Połknęliście już bakcyla i wciąż Wam mało ganiania za zajączkami i szukania czekoladowych jajek? Zatem kolejną propozycją, tym razem ściśle dla najmłoszych, jest wyprawa na poszukiwanie ukrytych wiosennych skarbów w Lydiard Park, w najbliższą niedzielę, 16 kwietnia br. Wyprawa wyrusza z umiejscowionego w Couch House Centrum Aktywności. Wskazówki ukryte w lasie, wokół jeziora oraz na polanach wskażą drogę do poszukiwanego skarbu. Na tych którzy odnajdą drogę do skarbu czeka nagroda! Powodzenia Mali Odkrywcy!

Wstęp: £4 dziecko

Adres: Lydiard Park, Lydiard Tregoze, Swindon SN5 3PA

Swindon & Cricklade Railway również nie zawiodła i na świąteczny czas zapowiada wycieczki koleją okraszone wielkanocnymi zabawami i spotkniem z zajączkiem w przygotowanej specjalnie na tę okazję grocie. Zajączek wręczać będzie przybyłym gościom smakowite słodkości. Zabawa trwa codziennie, do 17 kwietnia br. w godzinach od 10.30 do 16.00.

Wstęp: £8 dorośli, £7 seniorzy, £8 dziecko (cena zawiera czekoladowe jajko); istnieje możliwość zakupienia biletu rodzinnego w cenie £30 – dla dwojga dorosłych i dwójki dzieci

Tradycją już się stało, że Roves Farm co roku organizuje gonitwę za wielkanocym zajączkiem. Przez lata gonitwa ta stała się oczekiwanym przez wielu wydarzeniem. Zając z Roves Farm bowiem, każdego roku zaskakuje nowymi pomysłami na ucieczkę, dzięki czemu gonitwa za każdym razem jest interesująca i pełna przygód. Tego roku, jak donoszą organizatorzy zabawy, zając ma w rękawie kilka nowych asów, których ponoć nikt z nas się nie spodziewa. Cóż, nie pozostaje nam nic innego tylko wybrać się na farmę i sprawdzić nasze siły w nogach – kto wygra tym razem? Swoich sił możecie próbować do 23 kwietnia br.

Dla tych z Was którzy nie lubią się zmęczyć, a wolą na przykład troszkę pomajsterkować, Roves Farm proponuje warsztaty na których można będzie wykonać wielkanocne maski, pierzaste kurki i koguciki i inne świąteczne bibeloty.

Oczywiście wszystkie zwierzątka, które na codzień można zobaczyć w Roves Farm również gotowe będą na wasze odwiedziny! Króliczki, świnki morskie, nowo narodzone owieczki ... i wiele, wiele innych!

Roves Farm zaprasza codziennie od godziny 10.30 do 17.00. I my również zapraszamy.

Wstęp: £5-£9.50 /dorośli i dzieci w wieku 3-16 lat; £2-£4/ dzieci w wieku 2 lat; Wstęp wolny dla dzieci poniżej 2 lat

Adres: Roves Farm, Sevenhampton, Highworth, Swindon, SN6 7QG

Serdecznie zapraszamy 16 kwietnia br., w Niedzielę Wielkanocną, na Zabawę Taneczną w rytmach Disco Polo organizowaną w Domu Polskim. Początek zabawy o godzinie 19.00. Organizatorzy gwarantują wystrzałową imprezę i zapewniają opiekę nad dziećmi! Podczas zabawy odbędzie się loteria z wieloma atrakcyjnymi nagrodami. Serdecznie zapraszamy!

Wstęp: £10/dorosły; £2/dziecko

Adres: Dom Polski, Walton Close, Swindon, SN3 2JU

18 kwietnia, we wtorek, o godzinie 14.00 oraz 18.00 Wyvern Theatre zaprasza na show dla całej rodziny w wykonaniu Dicka i Doma, gwiazd telewizji dla dzieci. Dick i Dom bawiać będą skeczami, zabawami z udziałem publiczności, konkursami, interaktywnymi grami , oferując przy tym ogromne nakłady śmiechu. Uwaga! Organizatorzy show ostrzegają, iż istnieje możliwość „ubrudzenia się” podczas trwania przedstawienia. Brzmi to conajmniej intrygująco, ale o co dokładnie chodzi, nie przekonamy się jeśli sami nie sprawdzimy.

Wstęp: £15.00 dorośli; £13.00 dziecko; istnieje mozliwość zakupu biletu rodzinnego w cenie £52.00 która obejmuje 2 dorosłych i dwoje dzieci

Adres: Wyvern Theatre, Theatre Square, Swindon SN1 1QN

Twoje dziecko to niepoprawny miłośnik dinozaurów? A może sekretnie sam nim jesteś? Jeśli tak, to 19 i 20 kwietnia Wyvern Theatre zaprasza na bliskie spotkanie ze światem dinozaurów. Będziecie mogli podziwiać takie okazy jak tyranozaur Rex, triceratops, giraffatitan czy segnozaur, pomiędzy wieloma innymi w niezwykle realistycznych odsłonach. Występy rozpoczynają się 19 kwietnia o godzinie 13.30, a 20 kwietnia o godzinie 11.00 i 14.00.

Wstęp: £15.50 / osoba lub £18.00 /osoba (cena uwzględnia wstęp do „niebezpiecznej strefy”

Adres: Wyvern Theatre Square, Swindon SN1 1QN

A teraz, coś czego jeszcze nie było! Naszym zdaniem wspaniała propozycja na aktywne spędzenie czasu przy jednoczesnym wysileniu umysłu. Nowość w Swindon, która swoją premierę będzie mieć właśnie w wielkanocny weekend. O czym mowa?- CLUE HQ! To nowa zabawa, dla dorosłych która zakłada pracę w grupie minimum dwóch, a maksimum sześciu osób. Wszyscy zostajecie zamknięci w jednym z wybranych pokoi, z których na ucieczkę macie tylko (a może aż) 60 minut. Aby tego dokonać należy bezbłędnie rozwiązać serię zadań i łamigłówek oraz pokonać inne napotykane na drodze przeszkody, a to wszystko w scenerii niczym z filmów Hollywoodu. Do dyspozycji na tą chwilę są dwa pokoje do wyboru. „Bunkier 38” – będący odzwierciedleniem zapadłego bunkru – pułapki, w którym stopniowo kończą się zasoby powietrza; oraz „Zdrada Cluetankhamuna”- gdzie udajemy się na wyprawę wgłąb miejsca spoczynku Faraona by odnaleźć upragniony kryształ. Myślisz, że Ty i Twoi przyjaciele jesteście w stanie sprostać zadaniu i wykonać misję w 60 minut? Warto spróbować!- tylko pamiętajcie, czasu nie da się oszukać! Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej organizatorów http://cluehqswindon.co.uk Uwaga! Wymagana jest rezerwacja Online.

Wstęp: £22/osoba (jeśli jest 2 uczestników); £21/osoba (jeśli jest 3 uczestników); £19/osoba (jeśli jest 4 uczestników); £17/osoba (jeśli jest 5 uczestników);£15/osoba (jeśli jest 6 uczestników).

Adres: ClueHQ, Shaw Ridge Leisure Park, Whitehill Way, Swindon, SN5 7DN

W każdą środę i sobotę tygodnia Swindon Greyhounds zaprasza na wyścigi . Nie, nie zajęcy jak moglibyśmy się spodziewać w czasie wielkanocnym, ale hartów! Cieszący się dużą popularnością sport przyciąga sympatyków czworonogów, którzy z chęcią oddają się napięciom towarzyszącym gonitwie; a to wszystko podczas trzy kursowej kolacji w restauracji znajdującej się na terenie obiektu. Stadion otwiera swoje drzwi dla zaintereowanych w środy od godziny 17.30 (pierwszy wyścig o 18.28), a w soboty od godziny 18.30 (pierwszy wyścig o 19.25). Po więcej detali zapraszamy na oficjalną stronę Swindon Greyhounds http://www.stadiauk.com/swindon.php.

Wstęp: £5 dni tygodnia, £6 sobota

Adres: Abbey Stadium,, Lady Lane,, Blunsdon, Swindon, SN25 4DN

Dla tych z Was, którzy czerpią przyjemność z testowania własnej wiedzy polecamy wieczory quizowe. W najbliższych dniach warto udać się do :

-16 kwietnia- The Sun Inn, Coate, Swindon, SN3 6AA; start o godzinie 19.30

-18 kwietnia – The Plough Inn, Old Town, 26 Devizes Road, Swindon, SN1 4BQ; start o godzinie 20.00

-19kwietnia – The Clifton, Clifton Street, Swindon, SN1 3PY; start o godzinie 20.30

-2 marca – The Tawny Owl, Taw Hill, North Swindon, Swindon, SN25 1WR; start o 20.30

Życzymy Wam udanego tygodnia.

Redakcja Polskiego Portalu Swindon

bottom of page