top of page

Swindon kalendarium, czyli: Co? Gdzie? Kiedy?

29.04.2017 – 05.05.2017

Nadchodzi oczekiwany przez wszystkich Bank Holiday weekend a wraz z nim powstaje kwestia tego jak wykorzystać dodatkowy wolny dzień. Jedną z propozycji familijnych które polecamy to odwiedziny w Roves Farm. To miejsce nigdy nas nie zawodzi, i tym razem przygotowało wyjątkową zabawę na długi weekend. Roves Farm zaprasza do wspólnej rozrywki podczas szukania Hungry Caterpillar by pomóc jej przemienić się w pięknego motyla. Możecie również liczyć na przejazdy traktorem, naukę dojenia krowy czy odwiedziny w królestwie ptaków. Oczywiście zwierzaki, które na codzień zamieszkują Roves Farm również tam będą! Ta propozycja będzie trwać będzie od niedzili 30 kwietnia br. do wtorku 2 maja br. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Roves Farm otwarta codziennie od godziny 10.30 do 17.00.

Wstęp: £5-£9.50 /dorośli i dzieci w wieku 3-16 lat; £2-£4/ dzieci w wieku 2 lat; Wstęp wolny dla dzieci poniżej 2 lat

Adres: Roves Farm, Sevenhampton, Highworth, Swindon, SN6 7QG

Jeśli szukasz propozycji na weekend, która zakłada maksimum atrakcji przy minimum nakładu finansowego z Twojej strony to idealnym rozwiązaniem będzie wybrac się 1 maja br. w godzinach od 10.00 do 17.00 na wyścigi kaczek, które odbędą się na moście Halfpenny w Lechlade. W wyścigu uczestniczyć będzie... nie 5, nie 50... ale aż 5000 kaczek! Wszystko to okraszone wieloma straganami sprzedającymi bibeloty, smakowite dania i pamiątki z wydarzenia. Będzie również wesołe miasteczko, nadmuchiwane tory przeszkód dla dzieciaków, oraz wiele innych atrakcji i zabaw. Zapowiada się dzień pełen atrakcji!

Wstęp: wolny

Adres:Halfpenny Bridge, Thames St, Lechlade GL7 3AQ

Konkurencją dla wyścigu kaczek w Lechlade zdecydowanie będzie organizowany wyścig kaczek, tym razem w Wroughton! Również w poniedziałek 1 maja br., start imprezy zapowiadany jest na godzinę 13.00. Pierwszy wyścig kaczek o godzinie 14.00, z udziałem dzieci. Podczas festynu odbywać się będzie również loteria z nagrodami, a przygrywać będzie lokalny zespół The Wroughton Silver Band. Oczywiście liczyc możecie również na jadło z rożna, zimne i gorące napoje oraz stragany przepełnione atrakcyjnymi drobiazgami. Zapraszamy do Wroughton!

Wstęp: wolny

Adres: Willow-Brook Gardens, beside Devizes Road, Swindon SN4 0SA

Jak co roku w weekend majowy Wanborough zaprasza na Majówkę okraszoną tradycyjnym majowym tańcem wokół pala w wykonaniu dzieci z pobliskiej szkoły i przedszkola. Co będzie się działo? BBQ, ogródek piwny dla dorosłch, rzut kokosem, rzut gumiakiem, polowanie na kosmitów, rozbijanie talerzy, loteria, stragany pełne różności. Te i wiele innych atrakcji w poniedziałek, 1 maja w Wanborough od godziny 12.00 do godziny 16.00.

Podczas Majówki będziecie mogli podążyć szlakiem strachów na wróble. Corocznie mieszkańcy tej wioski samodzielnie tworzą strachy, które potem biorą udział w konkursie na najlepiej wykonanego za co przyznawane są im nagrody. Tegoroczny motyw przewodni to „Świat mitów, legend i przysłów”. Mapy zawierające szlak którym należy się udać by obejrzeć wszystkie kreacje można pobrać w lokalnym sklepie, pubach i lokalnej szkole. Strachy podziwiać będzie mogli do 7 maja!

Prosimy o zapoznanie się z zasadami parkowania tego dnia, jako że w centrum Wanborough panować będzie zakaz pozostawiania samochodów w dniu 1 maja. Więcej dowiecie się z zamieszczonego przez nas linku: http://www.wanborough.info/may_fayre_2017.html

Wstęp: wolny

Adres: Wanborough Village Hall & Recreation Ground,Swindon SN4 0AD

W piątek 5 maja br. zapowiadamy coś dla miłośników tańca i aktywnego spędzania czasu. MECA Club organizuje disco na wrotkach. Zabawie będzie towarzyszyła muzyka lat 80tych. Do wspólnego spędzenia czasu zapraszamy całe rodziny! Rodziców i dzieci, braci i siostry ! Oraz wszystkich was, którym odrobina ruchu kojarzy się ze świetnie spędzonym czasem. Zapewniamy niesamowite wrażenia. Disco rodzinne w godzinach od 18.00 do 21.00, disco dla dorosłych od 21.30 do 24.30.

Wstęp: £5 przy zakupie z wyprzedzeniem, £7 przy zakupie w dniu imprezy

Adres: MECA Swindon, Regent Circus, Swindon, SN1 1PR

Wyvern Theatre na najbliższy weekend, ma dla Was niebywale interesującą propozycję spektaklu, którego główną bohaterką jest znana doskonale wszystkim świnka Babe. Jej perypetie będziemy mogli śledzić w sobotę 29 kwietnia o godzinach 15.30 i 19.30 ; oraz w niedzielę 30 kwietnia o godzinach 11.00, 15.00 i 18.00. Fantastyczna pozycja dla całych rodzin gwarantująca przeniesienie się w świat rodzących się przyjaźni i przygód oraz poszukiwania odwagi. Serdecznie polecamy.

Wstęp: £16.50 - £21.00

Adres: Wyvern Theatre, Theatre Square, Swindon, SN1 1QN

W każdą środę i sobotę tygodnia Swindon Greyhounds zaprasza na wyścigi hartów! Cieszący się dużą popularnością sport przyciąga sympatyków czworonogów, którzy z chęcią oddają się napięciom towarzyszącym gonitwie; a to wszystko podczas trzy kursowej kolacji w restauracji znajdującej się na terenie obiektu. Stadion otwiera swoje drzwi dla zaintereowanych w środy od godziny 17.30 (pierwszy wyścig o 18.28), a w soboty od godziny 18.30 (pierwszy wyścig o 19.25). Po więcej detali zapraszamy na oficjalną stronę Swindon Greyhounds http://www.stadiauk.com/swindon.php.

Wstęp: £5 dni tygodnia, £6 sobota

Adres: Abbey Stadium,, Lady Lane,, Blunsdon, Swindon, SN25 4DN

Od 1 do 13 maja Lydiard Park zaprasza na doroczny Festiwal Literacki, idealne wydarzenie dla tych którzy piszą, chcą pisać lub zwyczajnie lubią czytać to co napisali inni. Festiwal startuje w poniedziałek 1 maja o 5.30 rano. Nie, to nie pomyłka! 5.30 rano wraz ze wschodem słońca. Podczas trwającego niemal dwa tygodnie festiwalu spotkać będziecie mogli między innymi nowelistów, poetów, naukowców, polityków, historyków, artystów i wielu innych specjalistów skupiających się na sztuce kreowania słowa oraz jego odbioru. Wśród wymienionych pojawią się nazwiska dobrze znane osobom zorientowanym w temacie, macie zatem szansę poznać swych idoli, autorytety do których się odwołujecie, a także nawiązać kontakty, podzielić się swymi pomysłami i wysłuchać pomysłów innych, podyskutować na interesujące tematy z osobami które podzielają wasze zainteresowania, wysłuchać ciekawych czytań. Pozycja która w kalendarium tego tygodnia zasługuje na szczególne wyróżnienie. Więcej informacji odnośnie festiwalu znajdziecie w zamieszczonym przez nas linku: http://www.swindonfestivalofliterature.co.uk

Wstęp: wolny

Adres:Lydiard Tregoze, Swindon SN5 3PA

Dla tych z Was, którzy czerpią przyjemność z testowania własnej wiedzy polecamy wieczory quizowe. W najbliższych dniach warto udać się do :

-30 kwietnia - The Sun Inn, Coate, Swindon, SN3 6AA; start o godzinie 19.30

-2 maja – The Plough Inn, Old Town, 26 Devizes Road, Swindon, SN1 4BQ; start o godzinie 20.00

-3 maja – The Clifton, Clifton Street, Swindon, SN1 3PY; start o godzinie 20.30

-4 maja – The Tawny Owl, Taw Hill, North Swindon, Swindon, SN25 1WR; start o 20.30

Życzymy Wam udanego tygodnia.

Redakcja Polskiego Portalu Swindon

bottom of page