top of page

Swindon kalendarium, czyli: Co? Gdzie? Kiedy?


06.05.2017 – 12.05.2017

Dziś nasze kalendarium rozpocznę od wydarzenia fundowanego nam hojnie przez... naturę.

Właśnie weszliśmy w ten piękny czas kiedy wokół nas rozkwitają tzw bluebells, wyglądające jak nasze rodzime konwalie dzwoneczki, w pięknych odcieniach szafirów i fioletów. Niewielu z nas wie, że trzy czwarte tych kwiatów rozsianych po świecie znajduje się właśnie w Wielkiej Brytanii! W okresie wiosennym można je spotkać spowijające kobiercami poszycia parków i lasów. Gwarantowane widowisko dla oczu i aparatu fotograficznego, o którym nie powinniście zapomnieć/ Gdzie się udać by podziwiać ten jedyny w swoim rodzaju spektakl? Miejsc jest wiele, ale my szczególnie polecamy Hagbourne Copse, znajdujące się w samym centrum terenu przemysłowego Blagrove, czy też Badbury Clump koło Highworth.

Wstęp: wolny

Adres: Hagbourne Copse, Blagrove, Swindon SN5 8YW

Badbury Clump near Highworth, Croft Wood, Savernake Forest, Lydiard Park

Wyvern Theatre tego weekendu rozbrzmieje rytmami lat 60tych! A to wszystko dzięki musicalowi SHOUT! jaki pojawi sie na deskach teatru w najbliższą sobotę, 6 maja o 19.30. SHOUT! to show wychwalające ogromne sukcesy artystek lat 60tych, które zawojowały ówczesne listy przebojów. Zobaczyć będziemy mogli odwzorowania występów takich sław jak Dusty Springfield, Petula Clark, Cilla Black czy Lulu i posłuchać niezapomnianych przebojów lat 60tych. Istna uczta dla ucha i oka! Serdecznie zapraszamy!

Wstęp: £21.50 - £36.50

Adres: Wyvern Theatre, Theatre Square, Swindon, SN1 1QN

6 i 7 maja to niezwykle wyjątkowy czas dla polskiej społeczności, nie tylko w Swindon ale w całej Wielkiej Brytanii. Polska Misja Katolicka w Swindon serdecznie zaprasza na imprezy okolicznościowe z okazji obchodów „Polish Heritage Day”. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców w Swindon i rozpocznie się 6 maja mszą świętą z udziałem dzieci uczęszczających do Polskiej Szkoły Sobotniej, jak również harcerzy, którzy wspólnie przygotowali Akademię z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 7 maja po mszy o 12.30 odbędzie się kolejna impreza plenerowa, na której odbędzie grill parafialny wraz z grami i zabawami dla dzieci. Podczas tej imprezy odbędzie się m.in. konkurs wiedzy historycznej dla dorosłych, który poprowadzą harcerze. Młodsze dzieci będą mogły zapoznać się z postacią króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, z terminologią słów takich jak ojczyzna, sejm, konstytucja, patriotyzm. Wszystkie wydarzenie z tej okazji są objęte patronatem Swindon Borough Council, na którym to w tych dniach zawiśnie polska flaga.

Wstęp: wolny

Adres: Polish Community Centre, Walton Close, SN3 2JU Swindon

The Moonrakers wychodzi do nas z wyjątkową propozycją, która ma służyć naszym ciału, umysłowi i duszy. W niedzielę, 7 maja br. do pubu zawitają tarociści, wróżki, chiromanci; oraz zgłębiający tajniki egipskiego reiki, tajskiego masażu czy indyjskiego masażu głowy. A to wszystko w otoczeniu straganów z ręcznie wykonanymi bibelotami, aniołami i kryształami. Zdecydowanie jest to ciekawa pozycja w naszym kalendarium wydarzeń na ten tydzień, nie tylko dla zainteresowanych sztukami wymienionymi powyżej ale i dla tych, którzy chcą zaznajomić się z czymś, z czym wcześniej nie mieli styczności. Start od godziny 10.00, koniec o 17.00.

Wstęp: £2 w dniu wydarzenia. Dostępne są wolne bilety,jest ich ograniczona ilość, a dostępne są tutaj: shepherdess.mbs@outlook.com

Adres: The Moonrakers, Cricklade Road, Swindon, SN2 5AA

Jeśli podczas minionej Majówki bardziej skupiliście się na grillowaniu niż odwiedzaniu okolicznych wiosek to nic straconego, bo nadal możecie jeszcze odwiedzić Wanborough i podążyć szlakiem strachów na wróble. Corocznie mieszkańcy tej wioski samodzielnie tworzą strachy, które potem biorą udział w konkursie na najlepiej wykonanego za co przyznawane są im nagrody. Tegoroczny motyw przewodni to „Świat mitów, legend i przysłów”. Mapy zawierające szlak którym należy się udać by obejrzeć wszystkie kreacje można pobrać w lokalnym sklepie, pubach i lokalnej szkole. Strachy podziwiać będziecie mogli tylko do jutra, 7 maja!

Wstęp: wolny

Adres: Wanborough Village Hall & Recreation Ground, Swindon SN4 0AD

Jesteś fanem Formuły 1? A może Rally? W takim razie nie może Cię zabraknąć na swindońskim wydaniu wyścigów... Brunel Troley TT. Organizowane z myślą o wsparciu Youth Adventure Trust wyścigi z udziałem koszyków sklepowych organizowane są w Brunel Centre 11 maja od godziny 18.00. W zabawie brać będą udział zespoły składające się z maksymalnie 6 osób, a które zawalczą o zwycięskie trofeum. Oceniane będą wizerunek, jako że dozwolone, a wręcz wskazane są kostiumy; wysportowanie oraz zdolności nawigowania. Ciekawy sposób na kampanię charytatywną w bardzo szczytnym celu. Gorąco zapraszamy wszystkich do działu w wydarzeniu.

Wstęp: wolny

Adres: Brunel Centre, 29a The Plaza, Swindon, SN1 1LF

W każdą środę i sobotę tygodnia Swindon Greyhounds zaprasza na wyścigi hartów! Cieszący się dużą popularnością sport przyciąga sympatyków czworonogów, którzy z chęcią oddają się napięciom towarzyszącym gonitwie; a to wszystko podczas trzy kursowej kolacji w restauracji znajdującej się na terenie obiektu. Stadion otwiera swoje drzwi dla zaintereowanych w środy od godziny 17.30 (pierwszy wyścig o 18.28), a w soboty od godziny 18.30 (pierwszy wyścig o 19.25). Po więcej detali zapraszamy na oficjalną stronę Swindon Greyhounds http://www.stadiauk.com/swindon.php.

Wstęp: £5 dni tygodnia, £6 sobota

Adres: Abbey Stadium,, Lady Lane,, Blunsdon, Swindon, SN25 4DN

Jeszcze tylko do 13 maja okazja, by odwiedzić Lydiard Park i doroczny Festiwal Literacki, idealne wydarzenie dla tych którzy piszą, chcą pisać lub zwyczajnie lubią czytać to co napisali inni. Podczas trwającego jeszcze tydzień festiwalu spotkać będziecie mogli między innymi nowelistów, poetów, naukowców, polityków, historyków, artystów i wielu innych specjalistów skupiających się na sztuce kreowania słowa oraz jego odbioru. Wśród wymienionych pojawią się nazwiska dobrze znane osobom zorientowanym w temacie, macie zatem szansę poznać swych idoli, autorytety do których się odwołujecie, a także nawiązać kontakty, podzielić się swymi pomysłami i wysłuchać pomysłów innych, podyskutować na interesujące tematy z osobami które podzielają wasze zainteresowania, wysłuchać ciekawych czytań. Pozycja, która w kalendarium tego tygodnia zasługuje na szczególne wyróżnienie. Więcej informacji odnośnie festiwalu znajdziecie w zamieszczonym przez nas linku: http://www.swindonfestivalofliterature.co.uk

Wstęp: wolny

Adres:Lydiard Tregoze, Swindon SN5 3PA

Dla tych z Was, którzy czerpią przyjemność z testowania własnej wiedzy polecamy wieczory quizowe. W najbliższych dniach warto udać się do :

-7 maja - The Sun Inn, Coate, Swindon, SN3 6AA; start o godzinie 19.30

-9 maja – The Plough Inn, Old Town, 26 Devizes Road, Swindon, SN1 4BQ; start o godzinie 20.00

-10 maja – The Clifton, Clifton Street, Swindon, SN1 3PY; start o godzinie 20.30

-11maja – The Tawny Owl, Taw Hill, North Swindon, Swindon, SN25 1WR; start o 20.30

Życzymy Wam udanego tygodnia.

Redakcja Polskiego Portalu Swindon

bottom of page